جمعه  29  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
عضو هیأت رئیسه مجلس:

صدور ویزای رایگان اربعین برای بیش از 40 هزار نفر

جمعه 13 مهر 1397 ساعت 10:30
عضو هیأت رئیسه مجلس‌شورای‌اسلامی گفت: امسال ویزای اربعین برای بیش از 40 هزار موکب‌دار رایگان خواهد بود.

احمد امیرآبادی فراهانی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره آخرین گفتگوها پیرامون ویزای اربعین با بیان اینکه امکان حمایت ارزی از ویزای اربعین وجود دارد اما هنوز تصمیمی در این زمینه اتخاذ نشده است، اظهار کرد: آخرین تصمیم‌ها این بوده که محاسبه قیمت ویزای عراق متناسب با بازار ثانویه ارز و با قیمت 8 هزار تومان باشد.

وی با اشاره به تمهیدات دیگری که برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر پیاده‌روی اربعین اندیشیده شده، گفت: مردم امسال ویزا را با دلار خریداری نمی‌کنند بلکه معادل ریال آن‌ را می‌پردازند که این خرید توسط بانک مرکزی و در هماهنگی سازمان حج و زیارت با سفارت عراق صورت می‌گیرد و بانک مرکزی دلار را به سفارت عراق می‌دهد و از این‌ جهت مردم اذیت نخواهند شد.

نماینده مجلس‌شورای‌اسلامی در ستاد اربعین تصریح کرد: هماهنگی خوب دیگری که در این ستاد صورت گرفته اینکه تمام موکب‌داران امسال ویزای رایگان دارند که این تعداد بیش از 40 هزار نفر هستند.

عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه ورود و خروج وسایل و ماشین‌آلات موکب‌داران به داخل خاک عراق هم رایگان است، افزود: توزیع بار موکب‌داران که تا پیش از این مبلغی برایش اخذ می‌شد هم امسال رایگان خواهد بود.

نماینده مردم قم در مجلس‌شورای‌اسلامی خاطرنشان کرد: دولت باید تلاش کند تا ویزای عراق برای کل سال برداشته شود.

وی با تأکید اینکه مردم باید ویزای خود را به قیمت 41 دلار تهیه کنند، گفت: امسال در بودجه اجازه ندادیم از زائران اربعین عوارض خروج دریافت شود؛ یعنی مردم طی 40 روز ایام اربعین برای رفتن به عراق هیچ عوارضی پرداخت نخواهند کرد.

انتهای پیام/4079/4034/خ

http://ana.ir/i/315668
مرزهای اربعین حسینی؛ مقصد نخستین سفر استانی معاون جدید وزارت کشور

مرزهای اربعین حسینی؛ مقصد نخستین سفر استانی معاون جدید وزارت کشور

جلسه فراکسیون حج مجلس با ستاد اربعین هفته آینده برگزار می‌شود

جلسه فراکسیون حج مجلس با ستاد اربعین هفته آینده برگزار می‌شود

باید به هزینه حمل‌ونقل مسافران اربعین توجه شود/ تأمین امنیت اربعین در اولویت است

باید به هزینه حمل‌ونقل مسافران اربعین توجه شود/ تأمین امنیت اربعین در اولویت است