دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
با حضور رئیس جهاد دانشگاهی؛

کتاب «دانش در مصاف» رونمایی می‌شود

کتاب «دانش در مصاف» رونمایی می‌شود
رئیس جهاد دانشگاهی در مراسم رونمایی از کتاب «دانش در مصاف» که در راستای تاریخ شفاهی حضور جهاد دانشگاهی در دوران مقدس منتشر شد، تأکید کرد: منشأ شعار «ما می‌توانیم» و بسیاری از موفقیت‌هایی که امروز داریم نشأت گرفته از دوران دفاع مقدس است.
کد خبر : 870258

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، کتاب «دانش در مصاف» با حضور حسن مسلمی نائینی رئیس جهاد دانشگاهی و امیر سرتیپ سهرابی، جانشین بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، تعدادی از اعضای هیئت‌رئیسه و جهادگران پیشکسوت در دوران دفاع مقدس رونمایی شد.

حسن مسلمی نائینی رئیس جهاد دانشگاهی در این مراسم ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس و قدردانی از دست‌اندرکاران تهیه و انتشار این کتاب، بیان کرد: تهیه این کتاب موردنیاز و موضوعی حیاتی برای جهاد دانشگاهی بود که کار‌های بزرگی که در دوران دفاع مقدس توسط جهادگران این نهاد انجام‌شده است، مستندسازی شود.

وی با بیان اینکه هرچه امروز مقاوم هستیم و ایستاده‌ایم، همه از برکت هشت سال دفاع مقدس بوده است، گفت: شاید یکی از دلایل اینکه در دوران بیماری کرونا در کشور تلفات کمتری نسبت به سایر کشور‌های بزرگ دنیا داشتیم، از برکت مقاومت مردمی بود که در مقابل توطئه‌های دشمنان و مستکبرین در دوران هشت‌ساله دفاع مقدس و طی بیش از ۴۰ ساله بعد از انقلاب ایستادگی کردن و توانستند پیروز شوند.

رئیس جهاد دانشگاهی یادآور شد: منشأ شعار «ما می‌توانیم» و بسیاری از موفقیت‌هایی که امروز داریم نشأت گرفته از دوران دفاع مقدس است که توانستیم در عرصه‌های مختلف نظامی، علمی و فناوری مقاومت کنیم و ذره‌ای از خاک کشور را به دشمن ندهیم و درنهایت پیروز شویم.

دکتر مسلمی نائینی ضمن اشاره به بیانات رهبری در خصوص درس‌آموزی از دوران دفاع مقدس و زنده نگه‌داشتن دستاورد‌های آن، تصریح کرد: کاری که برای تهیه کتاب دانش در مصاف انجام‌شده نمونه‌ای از کار‌هایی است که می‌تواند دفاع مقدس را همچنان احیاء کند و زنده نگه دارد.

وی افزود: جهاد دانشگاهی در حوزه رزمی و مهندسی‌رسمی و تحقیقاتی کار‌های بسیاری به‌صورت دانش‌بنیان انجام داده است. همچنین این نهاد انقلابی بیش از ۱۰۰ شهید تقدیم کشور کرده است که امیدواریم شرمنده آن‌ها نباشیم.

رئیس جهاد دانشگاهی در پایان سخنان خود تأکید کرد که به امید خدا این اقدام استمرار یابد و در بخش‌های مختلفی از جهاد دانشگاهی اجرا شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر