دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
با مشارکت وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی؛

هم‌اندیشی «تدوین نقشه راه ‌دانش‌بنیان شدن اقتصاد کشور» برگزار شد

هم‌اندیشی «تدوین نقشه راه ‌دانش‌بنیان شدن اقتصاد کشور» برگزار شد
نشست هم­‌اندیشی «تدوین نقشه راه ‌دانش‌بنیان شدن اقتصاد کشور» معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری با محوریت بررسی پیش‌نویس سند نقشه راه دانش‌بنیان شدن اقتصاد کشور برگزار شد.
کد خبر : 869109

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، جواد مشایخ، معاون توسعه اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری، سید سعید منجم زاده، مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و توسعه معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و محمدرضا عطارپور مشاور معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در نشست هم‌اندیشی به ارائه توضیحاتی در خصوص اسناد بالادستی، مطالعه تطبیقی اسناد مشابه در کشورهای منتخب، چارچوب، روش‌شناسی و دسته‌بندی موضوعی احکام پیشنهادی در سند نقشه راه دانش‌بنیان شدن اقتصاد کشور و رویکردهای مورد استفاده در تدوین این سند و همچنین نحوه استفاده از نظرات دستگاه‌های اجرایی و مشارکت آن‌ها در تکمیل و اجرایی‌سازی آن پرداختند.

در ادامه، نمایندگان وزارت‌خانه‌های مختلف از جمله وزارت امور اقتصادی و دارایی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، کشور، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و همچنین معاونت‌های اجرایی، حقوقی، امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری و سازمان حفاظت محیط‌زیست، نقطه‌نظرات و پیشنهادهای خود را در جهت تکمیل و نهایی‌سازی پیش‌نویس تهیه‌شده مطرح کردند.

تدوین «سند نقشه راه دانش‌بنیان شدن اقتصاد» در راستای تحقق دستور مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان نظام در تاریخ ۱۵ فروردین ۱۴۰۲، مبنی بر تدوین این سند و همچنین با عنایت به مصوبه هیئت وزیران در این خصوص، توسط معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری در حال انجام است.

معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با همکاری دستگاه‌های اجرایی و وزارت‌خانه‌های مختلف در چندین مرحله اقدام به دریافت نظرات و پیشنهادهای تخصصی در این حوزه کرده و پیش‌نویس سند مزبور را در اختیار هیئت وزیران قرار داده است.

در این سند که با هدف تحقق اقتصاد دانش‌بنیان در کشور طراحی و تدوین شده است، اهداف، زیرساخت‌ها، منابع موردنیاز، و نیز راهبردهای تخصصی در حوزه‌های اولویت‌دار مورد اشاره قرار گرفته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر