دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
یک شرکت دانش‌بنیان موفق شد؛

تولید دستگاه تست ورزش ایرانی برای اولین بار

تولید دستگاه تست ورزش ایرانی برای اولین بار
یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه تجهیزات پزشکی توانسته است برای اولین بار دستگاه تست ورزش ایران ساخت را طراحی و تولید کند.
کد خبر : 835534

به گزارش خبرنگار گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، یکی از مسائلی که به واسطه هزینه‌بر بودن و وجود تحریم‌ها در تهیه آن با مشکل مواجه شدیم تجهیزات پزشکی بود. از سوی دیگر مقام معظم رهبری امسال را به نام سال «مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند که این امر نقشه راهی برای پیشرفت تولیدات داخلی است و اگر کشور را به سمت خودکفایی سوق دهیم به طور حتم هیچکدام از تهدیدات به ویژه تحریم‌ها مشکل‌زا نخواهند بود.

حالا با ورود دانشمندان و محققان و پژوهشگران کشورمان به حوزه های مختلف توانستیم بسیاری از نیازهای ضروری کشور را برطرف کنیم. تجهیزات پزشکی یکی  از حوزه‌های  مهم و استراتژیک در کشورمان محسوب می‌شود که با رشد و خودکفایی در آن می‌توانیم حرف‌های زیاد‌ی در منطقه و جهان برای گفتن داشته باشیم. خوشبختانه امروز نه تنها یکی از صادر کنندگان این محصولات به شمارمی‌رویم بلکه جایگاه بالاتری نسبت به بسیاری از کشور‌های منطقه در این زمینه داریم.از طرف دیگر می‌توانیم با وجود ظرفیت علمی و پژوهشی در کشور و استفاده از جوانان نخبه و مهندس تولید تجهیزات پزشکی را به حداکثر برسانیم و حتی تا چند سال آینده از واردات محصولات خارجی بی نیاز شویم.

در حال حاضر شرکت دانش بنیان «اَوسینا»  توانسته گام بلندی در حوزه طراحی و تولید تجهیزات پزشکی بردارد و محصولاتی دانش بنیان در زمینه بیماری قلبی تولید کند. از این رو برای آشنایی بیشتر با این محصولات با مریم قاسمی مدیر عامل این شرکت دانش بنیان  گفتگو کردیم  که در ادامه من کامل آن را می‌خوانید:

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درباره محصولات تولیدی خود توضیح داد و گفت: در حال حاضر ما توانستیم تعدادی محصول که شامل سیستم تست ورزش قلبی، سیستم بازتوانی قلبی، هولتر فشار خون، دستگاه الکتروکاردیوگراف، الکتروشوک و چست الکترود یکبارمصرف می باشد را تولید و عرضه کنیم.

وی در ادامه افزود: ما اولین شرکت دانش بنیان در حوزه تولید دستگاه تست ورزش در ایران هستیم. شرکت ما توانسته است گام بلندی در راستای خودکفایی در تولید و استفاده از این محصولات بردارد، زیرا در حال حاضر بیـش از ۳۰۰۰ مرکز در کشور این محصولات  نصب و در حال استفاده است.

این مدیرعامل شرکت دانش بنیان درباره کیفیت این محصولات در مقایسه با نمونه خارجی ادامه داد: این تجهیزات پزشکی بدلیل داشتن کیفیت بالا کاملا قابل رقابت با نمونه خارجی کشور‌های اروپایی و آمریکایی است.

وی در ادامه درباره صادرات این محصول افزود: ما توانستیم این تجهیزات را به کشور‌های حوزه خلیج فارس، و تعدادی از کشور‌های آفریقایی و برخی از  کشور‌های اروپایی صادرکنیم.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان  کیفیت بالا، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش را از دیگر ویژگی‌های این محصول برشمرد و افزود: با حمایت بیشتر از این محصولات و شرکت‌های دانش بنیان فعال در این حوزه می‌توان به رشد بیشتر این شرکت‌ها کمک کرد؛ که بتوان علاوه بر اشتغال زایی برای جوانان از خروج ارز جلوگیری کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته