يكشنبه  18  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
الماسی در تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی:

فرهنگی از توضیحات وزیر نیرو قانع نشد

يكشنبه 10 شهریور 1398 ساعت 17:24
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت:محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز از توضیحات وزیر نیرو در پاسخ به سؤال وی در خصوص «دلیل و چرایی پرداخت‌های نجومی در وزارتخانه نیرو» قانع نشد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از خانه ملت، سکینه الماسی در تشریح جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس از حضور وزیر نیرو در این کمیسیون جهت پاسخگویی به سؤال محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز خبر داد.

علت پرداخت‌های نجومی در زیرمجموعه وزارتخانه نیرو چیست؟

نماینده مردم کنگان، دیر و جم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: «علت پرداخت‌های نجومی در زیرمجموعه وزارتخانه نیرو چیست؟ و چرا نظارت لازم انجام نمی‌شود» عنوان سؤال محمدحسین فرهنگی از رضا اردکانیان بود.

حقوق 15 میلیونی برخی از مدیران وزارت نیرو

وی در توضیح بیشتر سؤال این نماینده، افزود: به گفته فرهنگی طبق قانون باید سقف پرداختی مدیران 7 برابر حداقل حقوق باشد اما این قانون در وزارتخانه نیرو اعمال نشده و برخی مدیرانی به‌عنوان مثال 15میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند؟

پرداخت حقوق و مزایا از طریق «نظام هماهنگی پرداخت»

الماسی به توضیحات وزیر نیرو در پاسخ به سؤال این نماینده اشاره کرد و گفت: طبق توضیحات اردکانیان وزارت متبوعش دستگاه دولتی است که پرداخت حقوق و مزایا از طریق «نظام هماهنگی پرداخت» انجام می‌شود.

فرهنگی از توضیحات اردکانیان قانع نشد/ظاهری مسئول بررسی بیشتر

این نماینده مجلس اضافه کرد: به دلیل عدم قانع نشدن نماینده تبریز از توضیحات آقای اردکانیان و معاونان وی، مقرر شد؛ هفته آینده علی عسگر ظاهری نماینده مسجدسلیمان و عضو کمیسیون انرژی به نمایندگی از کمیسیون با معاونان وزیر و دیگر مسئولان وزارتخانه نیرو نشستی را در این وزارتخانه تشکیل داده و مدارک مرتبط در اختیار وی جهت بررسی بیشتر قرار گیرد و در نهایت گزارش این بررسی در صورت قانع یا قانع نشدن آقای فرهنگی به کمیسیون انرژی ارائه شود.

الماسی همچنین به دیگر توضیحات وزیر نیرو در این جلسه همچون کاهش قطعی برق در پیک مصرف برق تابستان، انتخاب این وزارتخانه در جشنواره شهید رجایی به‌عنوان دستگاه‌های برتر و... اشاره کرد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس همچنین اظهار کرد: تعدادی از سؤالات ذکرشده در دستور کار به دلیل پس گرفتن آن‌ها از سوی نمایندگان مطرح نشدند و بررسی چند سؤال نیز به هفته‌های آینده موکول شدند./

پایان پیام/4083/

http://ana.ir/i/413552
تهران میزبان چهارمین کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران/ اعطای جایزه ملی به فعالان برتر حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر

تهران میزبان چهارمین کنفرانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران/ اعطای جایزه ملی به فعالان برتر حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر

از دیدن کتاب «وصایای شهدای استان بوشهر» در نمایشگاه خوشحال شدم

از دیدن کتاب «وصایای شهدای استان بوشهر» در نمایشگاه خوشحال شدم

گازرسانی در دولت یازدهم ستودنی است

گازرسانی در دولت یازدهم ستودنی است

واکنش سکینه الماسی به خنده رئیس مجلس

واکنش سکینه الماسی به خنده رئیس مجلس