دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
ماسک مطرح کرد؛

به برترین سطح رانندگی خودران نزدیک شده‌ایم

مدیرعامل خودروسازی تسلا معتقد است این شرکت به برترین سطح رانندگی خودران نزدیک شده است.
کد خبر : 500664
selfdriving_car_c.jpg

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از رویترز، ایلان ماسک، مدیرعامل خودروسازی تسلا با اشاره به اینکه خودروهای تسلا قادرند در جاده‌ها بدون هیچ‌گونه دخالت راننده حرکت کنند، گفت: شرکت تسلا به دستیابی سطح 5 فناوری رانندگی خودران بسیار نزدیک شده است.


سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا (NHTSA) مجموعه‌ای از پنج سطح را برای کلاس‌های اتومبیل‌های خودران و قابلیت‌های آنها تعریف کرده که سطح پنجم، برترین و پیشرفته‌ترین سطح است. در این سطح به هیچ‌گونه مداخله انسانی نیاز نیست و خودرو دیگر نیازی به فرمان، کنترل و راننده ندارد.


ماسک از طریق یک پیام ویدئویی در افتتاحیه کنفرانس سالانه جهانی هوش مصنوعی شانگهای عنوان کرد: من کاملاً مطمئن هستم که سطح 5 اتفاق خواهد افتاد و فکر می‌کنم خیلی سریع این اتفاق می‌افتد. من اطمینان دارم كه ما امكانات اساسی برای راه‌اندازی سطح 5 را در سال جاری داریم.


خودروسازان و شرکت‌های مختلفی ازجمله اوبر، آلفابت و ویمو در صنعت رانندگی خودران میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری کرده‌اند. بااین‌حال معتقدند تا این فناوری آماده شده و مردم به‌طور کامل به خودروهای خودران اعتماد کنند، زمان لازم است.


داده‌های صنعت نشان می‌دهد که در ماه گذشته تسلا نزدیک به 15هزار خودروی مدل 3 را به فروش رسانده است.


انتهای پیام/4112/پ


انتهای پیام/

برچسب ها: ایلان ماسک تسلا
ارسال نظر