سه شنبه  13  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
آنا بررسی می‌کند؛

اتاق قرنطینه باید چه شرایطی داشته باشد؟

چهارشنبه 13 فروردین 1399 ساعت 16:24
دولت‌ها می‌توانند با مهیا کردن شرایط قرنطینه خانگی مناسب برای افراد مبتلا و ارائه خدمات کامل درمانی به آن‌ها، شیوع ویروس کرونا را کاهش دهند. از این رو باید شرایط مناسب قرنطینه را فراهم کنیم.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، یکی از راه‌های موثر در کاهش شیوع ویروس کرونا قرنطینه افراد افراد به این ویروس است. دولت‌ها می‌توانند با مهیا کردن شرایط قرنطینه خانگی مناسب برای افراد مبتلا و ارائه خدمات کامل درمانی به آن‌ها، شیوع ویروس کرونا را کاهش دهند. علاوه‌بر این همه مبتلایان بستری شده در بیمارستان نیز پس از گذراندن دوران نقاهت به خانه باز می‌گردند و طبق تجویز پزشکان حداقل دو هفته نیز در منزل قرطینه‌ می‌شوند. برای همین شناختن و فراهم کردن شرایط مناسب برای قرنطینه شرط اصلی  مبتلایان به کرونا است.

چه کسانی باید خودشان را قرنطینه کنند؟

افرادی که علائم مشابه مبتلایان به کرونا را دارند باید خودشان را قرنطینه کنند تا ضمن جلوگیری از ابتلای قطعی به این بیماری، مانع سرایت و شیوع بیشتر این بیماری در جامعه شوند. از این رو لازم است افراد با مشاهده علائم مانند سرفه و تنگی نفس و همچنین تب با مشاورین متخصص سامانه 4030 مشورت کنند تا در صورت لازم به بیمارستان مراجعه کنند.

اتاق قرنطینه چه ویژگی‌هایی دارد؟

معمولا در هر صورت حدود 14 روز مقدار زمان لازم برای قرنطینه خانگی است در این روزها باید شرایط لازم را در محل سکونت خود فراهم کنید. اولین شرط لازم برای قرنطینه، جداسازی کامل اتاق و لوازم شخصی مورد نیاز فرد مبتلا یا مشکوک به ابتلا است. این اتاق حتما باید دما و جریان هوای مناسبی داشته باشد به عنوان مثال می‌تواند دارای پنجره‌ای باشد تا در ساعاتی باز شود. حتما باید فرد یا افرادی همراه فرد قرنطینه شده در منزل حضور داشته باشند تا به او در رفع نیازهایش کمک کنند.

حتی در صورت امکان محل‌هایی که فرد قرنطینه از آنجا به عنوان شستشو دست‌ها و صورت خود استفاده می‌کند، جداسازی شود. همچنین افراد خانه نیز باید در هر صورت در بازهای کوتاهی دست‌ها و صورت خود را ضدعفونی و شستشو نمایند.

یکی از نکات بسیار مهم و ضروری برای حفظ سلامتی بیمار قرنطینه شده حفظ روحیه فرد مبتلا است که باید در این زمینه افراد خانواده با رعایت کامل مسائل بهداشتی به او کمک کنند.

انتهای پیام/4141

http://ana.ir/i/480550
مشکلات حس بویایی و چشایی ارتباطی با کرونا دارد؟

مشکلات حس بویایی و چشایی ارتباطی با کرونا دارد؟

همکاری انستیتو پاستورهای ایران و چین

همکاری انستیتو پاستورهای ایران و چین

تنگی نفس افراد مبتلا به کرونا چگونه است؟

تنگی نفس افراد مبتلا به کرونا چگونه است؟

معرفی کتاب برای زمان قرنطینه: «وقتی مهتاب گم شد» از حمید حسام

معرفی کتاب برای زمان قرنطینه: «وقتی مهتاب گم شد» از حمید حسام

قرنطینه خانگی پیامدهای اجتماعی و فرهنگی دارد/ کرونا و بازگشت به خانواده

قرنطینه خانگی پیامدهای اجتماعی و فرهنگی دارد/ کرونا و بازگشت به خانواده

سیر نزولی ابتلا به کرونا در کشور نشانه انتخاب شیوه درست مبارزه از سوی مردم و کادر درمانی است/  اجرای مدل قرنطینه چینی غیرممکن است

سیر نزولی ابتلا به کرونا در کشور نشانه انتخاب شیوه درست مبارزه از سوی مردم و کادر درمانی است/ اجرای مدل قرنطینه چینی غیرممکن است