جمعه  15  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
وزیر آموزش و پرورش در حاشیه نهمین مجلس دانش‌آموزی خبر داد؛

اجرای رتبه‌بندی معلمان قطعاً از اول مهر خواهد‌ بود

چهارشنبه 27 شهریور 1398 ساعت 20:42
وزیر آموزش‌وپرورش در حاشیه دومین نشست نهمین دوره مجلس دانش‌آموزی اظهار کرد: دو هزار میلیارد تومان برای طرح رتبه‌بندی معلمان اختصاص خواهد یافت و آیین‌نامه این طرح در مرحله تصویب است ولی اجرای آن قطعاً از اول مهر خواهد بود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از دولت،  محسن حاجی‌میرزایی در حاشیه دومین نشست نهمین دوره مجلس دانش‌آموزی که بعدازظهر امروز در ساختمان مجلس قدیم برگزار شد، درباره پیشنهادهای دانش‌آموزان و نمایندگان دانش‌آموزان در مجلس دانش‌آموزی گفت: دانش‌آموزان یکی از ارکان تعلیم و تربیت هستند. همه نظام و تعلیم و تربیت، معلمان، مدیران، تهیه‌کنندگان، سازندگان و تأمین‌کنندگان تجهیزات همه دست‌اندرکار هم هستند تا این دانش‌آموزان به اهداف مورد نظر برسند؛ بنابراین این دانش‌آموزان هدف‌های اصلی ما هستند و بازخورد آن‌ها و انعکاس نظرهای آن‌ها برای ما بسیار در خور و مورد اعتنا است.

او به محتوای کتب درسی هم اشاره کرد و گفت: در حال حاضر برنامه‌ای در وزارت آموزش‌وپرورش به نام طرح بوم یعنی برنامه ویژه مدارس اجرا می‌شود و اختیاراتی به تعدادی از مدارس داده شده تا آن‌ها بتوانند برنامه خود را تنظیم کنند. این تمرین بزرگی است برای خروج از تمرکزی که در آموزش‌وپرورش وجود دارد و ارتباط محتوای آموزشی با نیازهای واقعی زندگی.

وزیر آموزش‌وپرورش همچنین درباره اجرایی شدن طرح‌های نمایندگان مجلس دانش‌آموزی گفت: بسیاری از خواسته‌های نمایندگان دانش‌آموزان در بدنه آموزش‌وپرورش محقق شده است و برای من نیز بسیار اهمیت دارد که به خواسته‌های دانش‌ آموزان توجه کنم.

حاجی‌میرزایی به آمار ثبت‌نام دانش‌آموزان برای سال تحصیلی جدید هم اشاره کرد و گفت: روز گذشته آخرین آمار ثبت‌نام دانش‌آموزان ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش‌آموز بوده است و حدود ۳۰۰ هزار نفر نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

حاجی‌میرزایی در مورد رتبه‌بندی معلمان نیز گفت: امسال ۲ هزار میلیارد تومان برای اجرای رتبه‌بندی معلمان پیش‌بینی شده است، آیین‌نامه اجرایی آن نیز تهیه شده است و آموزش‌وپرورش به دولت تحویل داده و در فرآیند بررسی دولت است. حتماً این دو هزار میلیارد تومان امسال برای این طرح اختصاص خواهد یافت. آیین‌نامه در مرحله تصویب است ولی اجرای آن قطعاً از اول مهر خواهد بود.

پرداخت حق‌التدریس معلمان نیز از موضوعات دیگری بود که وزیر به آن اشاره کرد و افزود: توافق‌هایي انجام شده و اعتبارات نیز تأمین شده است که امیدواریم ان‌شاء‌الله در هفته‌های اول مهر بتوانیم بخشی از مطالبات حق‌التدریس‌ها را پرداخت کنیم.

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/416217
مجلس به مونسان و حاجی‌میرزایی اعتماد کرد

مجلس به مونسان و حاجی‌میرزایی اعتماد کرد

اصلاح‌طلبانی که به استقبال روحانی نرفتند/ دفاع رئیس دولت از مونسان و حاجی‌میرزایی

اصلاح‌طلبانی که به استقبال روحانی نرفتند/ دفاع رئیس دولت از مونسان و حاجی‌میرزایی

مونسان و حاجی‌میرزایی دو روز آینده در فراکسیون ولایی/ مجلس برای رأی اعتماد به وزرا مسئولیت سنگینی دارد

مونسان و حاجی‌میرزایی دو روز آینده در فراکسیون ولایی/ مجلس برای رأی اعتماد به وزرا مسئولیت سنگینی دارد

نمایندگان مجلس دقت بیشتری باید برای وزیر پیشنهادی آموزش‌وپرورش کنند

نمایندگان مجلس دقت بیشتری باید برای وزیر پیشنهادی آموزش‌وپرورش کنند