دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

رشد انفجاری ارزش سهام غول‌های فناوری به لطف هوش مصنوعی

رشد انفجاری ارزش سهام غول‌های فناوری به لطف هوش مصنوعی
استفاده روزافزون از هوش مصنوعی بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان را در دو سال گذشته دوباره سازماندهی کرده است. در ژانویه گذشته، مایکروسافت از رقیب خود اپل پیشی گرفت و به باارزش‌ترین شرکت جهان تبدیل شد اکنون این فرصت به انویدیا رسید.
کد خبر : 918027

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، بر اساس داده‌های وال استریت، انویدیا روز گذشته سه شنبه به رشد قابل توجه خود در بازار سهام ادامه داد و با پشت سر گذاشتن مایکروسافت و اپل به با ارزش‌ترین شرکت عمومی جهان تبدیل شد.

سهام انویدیا در پایان جلسه روز سه‌شنبه بیش از ۳ درصد افزایش یافت و ارزش کل بازار ۳.۳۴ تریلیون دلار را به این شرکت داد.
ارزش شرکت‌های اپل و مایکروسافت که سال‌ها جایگاه خود را به عنوان با ارزش‌ترین شرکت‌های جهان حفظ کردند، در پایان معاملات دیروز به ترتیب حدود ۳.۲۹ تریلیون دلار و ۳.۳۱ تریلیون دلار بود.

تراشه‌های کامپیوتری و نرم افزار NVIDIA برای آموزش الگوریتم‌های هوش مصنوعی، مانند ChatGPT از OpenAI بسیار مهم هستند.

تقاضا برای تراشه‌ها طی دو سال گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته است و درآمد انویدیا را در سه ماهه اول سال جاری به ۲۶ میلیارد دلار رسانده است، در حالی که در سال گذشته تنها ۷.۲ میلیارد دلار بوده است.

گفتنی است، انویدیا (Nvidia Corporation) یک شرکت فناور چندملیتی آمریکایی است این شرکت، شرکتی نرم‌افزاری و بدون‌ساخت است که به‌واسطهٔ طراحی و توسعهٔ فناوری واحدهای پردازش گرافیکی (GPU)، واسط‌های برنامه‌نویسی کاربردی (API) برای علم داده و محاسبات با عملکرد بالا و همچنین واحدهای سامانه روی یک تراشه (SoC) برای رایانش همراه (موبایلی) و بازار خودرو شناخته می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته