پنجشنبه  01  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
امام جمعه زابل:

نخستین قیام به خونخواهی امام حسین(ع) توسط مردم سیستان انجام شد

يكشنبه 31 شهریور 1398 ساعت 16:41
امام جمعه زابل گفت: مردم سیستان نخستین قیام را بعد از شهادت حضرت اباعبدالله(ع) به خونخواهی فرزند رسول خدا(ص) انجام دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از زابل، حجت‌الاسلام علی‌اکبر کیخا امام جمعه زابل ظهر امروز در دیدار مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یادآوری رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان اسلام در هشت سال جنگ تحمیلی، ولایتمداری را بزرگ‌ترین افتخار مردم سیستان بیان و اظهار کرد: سرزمین اسطوره خیز سیستان بیشتر از آنکه به اسطوره‌هایش افتخار کند به دارالولایه بودنش مفتخر است.

وی با بیان اینکه نخستین قیام به خونخواهی حضرت امام حسین(ع) توسط مردم سیستان انجام شد، افزود: برای ولایتمداری مردم سیستان همین بس که قبل از قیام مختار و توابین، نخستین قیام را بعد از شهادت حضرت اباعبدالله(ع) به خونخواهی فرزند رسول خدا(ص) انجام دادند.

امام جمعه زابل نامگذاری روز ملی سیستان در سالروز این حرکت بزرگ مردم دارالولایه سیستان و درج آن در تقویم می‌تواند گامی مؤثر در شناساندن و معرفی ارادت مردم این سرزمین به اهل‌بیت(ع) باشد.

کیخا  تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل در فعالیت‌های فرهنگی همواره با متولیان امر همراهی و مشارکت داشته و همیشه در این زمینه پیشگام بوده است و از این نهاد فرهنگی انتظار می‌رود در برگزاری هرچه باشکوه‌تر همایش بزرگ قیام مردم سیستان به خونخواهی حضرت سیدالشهدا(ع) همراهی و همکاری کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل نیز هفته دفاع مقدس را تبریک گفت و بر لزوم پاسداشت این هفته تأکید و با بیان فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه در سیستان اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل سعی کرده با شناسایی مشکلات و معضلات فرهنگی در راستای حل این مشکلات برنامه‌ریزی کند.

محمد عمرانی با بیان سوابق درخشان مردم سیستان در دفاع از اهل‌بیت عصمت و طهارت گفت: در زمان خلفای بنی‌امیه که در همه منابر حضرت علی (ع) را سبّ می‌کردند، مردم سیستان حاضر شدند چند برابر خراج بپردازند و حتی موی زنان خود را بتراشند؛ اما سب حضرت امیرالمؤنین(ع) را نکنند و در ادامه نیز نخستین قومی بودند که به خونخواهی امام حسین(ع) قیام کردند و از هر فرصتی برای اثبات ارادت خود به این خاندان استفاده کرده‌اند.

وی ابراز امیدواری کرد که دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌المللی زابل بتواند در برپایی این مراسم باشکوه در شهر زابل و معرفی این اتفاق تاریخی به عاشقان اهل‌بیت در سراسر دنیا نقشی هرچند کوچک ایفا کند.

به گزارش آنا، اجتماع مردمی پاسداشت نخستین قیام به خونخواهی امام حسین(ع) توسط مردم دارالولایه سیستان چهارشنبه 25 محرم مصادف با سوم مهر 98، ساعت 9 صبح در محل میدان امام حسین (ع) شهر زابل برگزار می‌شود.

انتهای پیام/4121/4062/

http://ana.ir/i/416801
نوحه‌« سایه‌سار رحمت از سرمدینه کم شد» در سوگ نبی‌اکرم(ص) + فیلم

نوحه‌« سایه‌سار رحمت از سرمدینه کم شد» در سوگ نبی‌اکرم(ص) + فیلم

قیام مردم سیستان به خون‌خواهی امام حسین(ع) برگ زرینی بر تاریخ ایران است

قیام مردم سیستان به خون‌خواهی امام حسین(ع) برگ زرینی بر تاریخ ایران است

درس‌هایی که در عزاداری امام حسین(ع) می‌آموزیم

درس‌هایی که در عزاداری امام حسین(ع) می‌آموزیم

نتایج قیام امام حسین(ع) تا قلب اروپا و آمریکا دیده می‌شود

نتایج قیام امام حسین(ع) تا قلب اروپا و آمریکا دیده می‌شود

گرامیداشت اربعین حسینی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

گرامیداشت اربعین حسینی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی