دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
رئیس مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی:

کارکرد مسابقات علمی یافتن نیروهای انسانی باهوش است

کارکرد مسابقات علمی یافتن نیروهای انسانی باهوش است
رئیس مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با بیان اینکه در سطح دنیا مسابقات رقابتی علمی برگزار می‌شود، گفت: همه این مسابقات یک کارکرد مهم  دارند که آن هم شناسایی سرمایه‌های انسانی است.
کد خبر : 874641

به گزارش خبرنگارعلم و فناوری آنا، شقایق حق‌جوی جوانمردی رئیس مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری امروز در جشنواره بنیاد آموزش فناوری نانو که در دانشکده داروسازی دانشگاه تهران برگزار شد با بیان اینکه در سطح دنیا مسابقات رقابتی علمی برگزار می‌شود، گفت: همه این مسابقات یک کارکرد مهم  دارند که آن هم شناسایی سرمایه‌های انسانی است.

حق جوی با بیان اینکه کشور‌ها به این باور رسیده اند که منشا تحول کشورشان در گرو داشتن نیروی انسانی هوشمند است، ادامه داد: از این رو همه کشور‌ها به دنبال جذب نیروی انسانی باهوش هستند که توانمندی حل مسئله و خلق ارزش را دارند.

رئیس مرکز فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری ادامه داد: قدر فعالیت‌های دانشجویی را بدانید، چون در جامعه و فرهنگ ما دانشجویان ارزش زیادی دارد.

در ادامه حجت الاسلام مصطفی رستمی، رئیس نهاد راهبری در دانشگاه ها خطاب به فناوران نانویی گفت: شما در حوزه ای فعال هستید که اگر زمانی گفته می‌شد که جمهوری اسلامی در نانو جز چند کشور اول و پیشرو است، کسی باورش نمی شد. در این زمینه مثالی از قول رهبری در دیدار با نخبگان بیان می کنم«ایشان فرمودند  باید بدانیم که روزگاری صحبت کردن در مورد پالایش نفت ممکن نبود اما امروز جریان عمومی دنیا،  به سمت دانش ما معطوف کرده است».

رستمی ادامه داد: در دنیایی که  زندگی می کنیم اگر کسی نتواند بر روی پای خود بایستد دیگران آن را زیر پا می گذارند. یادمان نرفته که سال گذشته همین موقع خیلی ها در دنیا نگران دختران و زنان ما بودند؛ کسانی که حتی ایران را روی نقشه پیدا نمی کردند و آمدند به زبان فارسی، در حمایت از آزادی زنان و دختران ما توئیت زدند.

رستمی اضافه کرد:  امروز روزانه حدود ۱۳۰ کودک در غزه کشته می شوند و در ده روز اخیر  بیش از هزار کودک در غزه کشته  می شوند در حالی که عاجز هستند اجساد آنها را از زیر آوارها خارج کنند. این در حالی است که وقتی جنگ اوکراین شروع شد گفتند که باید مهاجران شرق آسیا اخراج شوند. از این رو در این دنیا اگر موفق نباشید کسی تکیه گاه شما نخواهد بود.

وی با طرح این سوال که چرا اکنون نگران موضع ایران در جنگ غزه هستند گفت: دلیل آن این است که  جرات تهدید نظامی علیه ایران را ندارند. اکنون فلسطین از سه طرف محاصره شده است اما چرا جرات تهدید نظامی به ایران را ندارند؟ چون اساتید شما هر جا که نیاز بود وارد شدند و گفتند «می توانیم».

وی با اشاره به دستاوردهای محققان ایرانی در تولید پهپاد، واکسن، موشک و نانو و دارو گفت:  اینها نشان از دانش قدرت آفرین و دانشی قدرت آفریده است که برای دیگران نیز امنیت ایجاد می کند. رئیس جمهور امریکا در حالی که اشک می ریخت از اسرائیل اعلام حمایت  کرد. اینها مدعی هستند تلاش می کنند که دنیا را اداره کنند در حالی که دنیا در حال تسلیم نشدن و آگاهی است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته