دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

احمدوند: ستاد نانو برنامه نظام‌مندی برای ترویج نانو دارد

احمدوند: ستاد نانو برنامه نظام‌مندی برای ترویج نانو دارد
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: حوزه ترویج نانو جزئی از برنامه‌های ستاد نانو بوده و برنامه نظام‌مندی در این زمینه داریم که در قالب برنامه ملی دیده شده است.
کد خبر : 874634

به گزارش خبرنگار علم و فناوری آنا، عماد احمدوند دبیر ستاد توسعه فناوری نانو امروز در جشنواره دانشجویی بنیاد آموزش فناوری نانو که در سالن همایش‌های رازی دانشکده داروسازی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: حوزه ترویج نانو جزئی از برنامه‌های ستاد نانو بوده و برنامه نظام‌مندی در این زمینه داریم که در قالب برنامه ملی دیده شده است.

وی ادامه داد: در برنامه ۱۰ ساله نانو مصوبه شورای عالی انقلاب اسلامی به فعالیت‌های دانشجویی رویکرد تقویت جریان نیروی انسانی اختصاص داده شده است.

احمدوند با تاکید بر اینکه در سال‌های گذشته تاکید شده تا بخش دانشجویی تقویت شود، یادآور شد: چنین رویکردی منجر به خروجی دانشجویان توانمند شد که در حوزه حل مساله و تعامل در فضای کاری دارند.

دبیر ستاد توسعه نانو اضافه کرد: در کشور فارغ‌التحصیلان زیادی داریم که دارای مقالات زیاد هستند، ولی توانمندی‌های لازم در حل مساله و تعامل با مدیران ندارند ضمن آنکه با مهارت‌های نرم آشنایی ندارند.

وی با بیان اینکه این مهارت در دوره‌های رسمی دانشگاه ارائه نمی‌شود، خاطرنشان کرد: افرادی که در دوره دانشجویی در فعالیت‌های دانشجویی وارد می‌شوند مهارت‌هایی بیش از دوره‌های رسمی دانشگاه فراخواهند گرفت از این رو توصیه می‌شود دانشجویان در این فعالیت‌ها مشارکت داشته باشند. نمونه آن، زوج دانشجوی دکتری با تعداد مقالات علمی ۳ رقمی است که این امر نشان می‌دهد یک مسیر خطی را طی کرده اند، ولی توانمندی‌های لازم و مهارت‌های نرم را فرا نگرفته اند.

وی رویکرد ستاد در برگزاری رویداد‌های دانشجویی را شناسایی افراد توانمند دانست.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: برای مجموعه‌ای به دنبال نیروی انسانی بودیم که از ۱۶۰۰ رزومه تنها دو نفر انتخاب شدند. بر این اساس تمرکز ما در فعالیت‌های ترویجی توسعه مهارت‌های نرم است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته