دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دایرةالمعارف دانش‌بنیان‌ها 18؛

تحقیق و توسعه در زیست بوم فناوری به چه معناست؟

تحقیق و توسعه در زیست بوم فناوری به چه معناست؟
منظور از واحد تحقیق و توسعه در اکوسیستم دانش بنیان، بخشی از یک سازمان است که با بهبود خدمات موجود و ارایه ایده‌های نوآورانه، به آن سازمان در مسیر رشد کمک می‌کند.
کد خبر : 869262

به گزارش خبرنگار علم و فناوری آنا، تحقیق و توسعه، کار خلاقانه‌ای است که در یک چارچوب سیستماتیک سامان می‌یابد تا به دانش موجود در زمینه‌ی انسان، فرهنگ و جامعه بیفزاید و برای این دانش، کاربرد‌های تازه‌ای را ایجاد کند.

واحد تحقیق و توسعه بخشی از سازمان است برای کمک به سازمان، بهبود خدمات موجود و ارائه ایده‌های نوآورانه، استفاده می‌کند.

زمانی که صحبت از نوآوری در محصولات، بهبود خدمات و اصلاح فرایند‌ها به میان می‌آید، واحد تحقیق و توسعه نقشی حیاتی ایفا می‌کند.

تحقیق و توسعه در کسب‌وکار به پروژه‌هایی گفته می‌شود که شرکت برای به دست آوردن دانش و اطلاعات درباره‌ی حوزه‌ی خاصی اجرا می‌کند.

این پیشرفت علمی یا فناوری جدید به تولید محصولات و خدمات جدید یا بهبود محصولات قدیمی منجر می‌شود که شرکت می‌تواند از فروش آن‌ها کسب درآمد کند.

تحقیق و توسعه ابزاری است که شرکت‌ها به کمک آن می‌توانند در آینده به رشد برسند و ارتباط خود را با بازار هدف حفظ کنند. برای دستیابی به این هدف، واحد تحقیق و توسعه مسئولیت دارد تا محصولات جدید را بررسی و تست کرده یا راهی جدید برای انجام دادن کار‌ها پیدا کند. هم‌چنین پشتیبانی از پیشرفت محصولات موجود از دیگر وظایف واحد تحقیق و توسعه است.

انتهای پیام/

ارسال نظر