دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

همکاری صنعتی برای مقابله با تداخل الکترومغناطیسی مخرب

همکاری صنعتی برای مقابله با تداخل الکترومغناطیسی مخرب
دو شرکت فعال در حوزه نانو برای توسعه محافظ‌های امواج الکترومغناطیس وارد همکاری مشترک شدند.
کد خبر : 869150

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، دو شرکت فعال در حوزه نانو برای توسعه محافظ‌های امواج الکترومغناطیس وارد همکاری مشترک شدند.

یک شرکت نانویی که بر محافظت از دستگاه‌ها از گزند تداخل الکترومغناطیسی مخرب متمرکز است. براساس این همکاری، هیدروگراف و شرکت نانویی دیگر در حال توسعه تجهیزات محافظ در برابر تداخل الکترومغناطیسی پیشرفته (EMI) با استفاده از گرافن با خلوص بالا هستند.

تجهیزات الکترونیکی را می‌توان با مواد و روکش‌های رسانا یا جذب‌کننده EMI محافظت کرد. این دو شرکت نانویی در حال کار برای توسعه پوشش‌ها و موانع عایق برای محافظت از دستگاه‌های الکترونیکی با مسدودکردن اختلالات ناخواسته یا انتقال داده‌های الکترونیکی هستند.

تیم کارتی، بنیان‌گذار و مهندس ارشد یک شرکت نانویی گفت: این یک فرصت هیجان‌انگیز است که اولین شرکتی باشیم که از پوشش‌های EMI با گرافن استفاده می‌کند.

استوارت جارا، مدیرعامل یک شرکت فعال در حوزه نانو گفت: تجهیزات محافظ در برابر تداخل الکترومغناطیسی فقط یکی از بسیاری از کاربردهای مهمی است که ما برای گرافن در نظر گرفته‌ایم.

وی گفت: تداخل EMI در تلویزیون یا تلفن هوشمند ممکن است باعث ناراحتی افراد شود، اما این دخالت در ضربان‌ساز یا ادوات نظامی بسیار خطرناک خواهد بود. چشم‌انداز گرافن هیدروگراف حمایت از دستگاه‌هایی است که در اطراف ما وجود دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر