دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان در حوزه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته

حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان در حوزه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته
ستاد «توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته» معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از طرح‌های توسعه فناوری شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند.
کد خبر : 850420

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، ستاد «توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته» معاونت علمی با ساختاری جدید و با هدف حمایت از طرح‌های توسعه فناوری شرکت‌های دانش‌بنیان با توجه به نیاز‌ها و تقاضا‌های داخلی و حمایت از برگزاری نشست‌ها، پانل، سمینار، دوره‌های آموزشی ملی و بین‌المللی، نمایشگاه، کنفرانس در مقاطع مختلف اعم از دانش‎آموزان، دانشجویان، دبیران و صنعتی آغاز به کار کرده است.

تدوین پیش‌نویس سند و نقشه‌راه حوزه مربوطه و پیگیری تصویب آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی، تدوین پیش‌نویس نقشه‌راه ملی توسعه فناوری و صنعت چاپ سه‌بعدی ایران، پیگیری مقدمات تاسیس انجمن علمی و صنفی، حمایت از راه‌اندازی و تجهیز موسسه و ایجاد و توسعه شبکه تعاملات، ارتباطات و همکاری‌های فناورانه در سطح داخلی و بین‌المللی از دیگر اهداف تعریف شده برای  ستاد «توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته» است تا درجهت دستیابی به زیست‌بوم فناوری و توسعه فناوری‌های روز گام بردارد.

ستاد «توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته» معاونت علمی در نظر دارد تا با دعوت از مراکز علمی و فناوری بین‌المللی برای سفر به ایران و مشارکت در رویداد‌ها و برنامه‌های داخلی مرتبط پیشگام شود.

ستاد «توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته» معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری اعلام کرده است که طرح‌های توسعه فناوری شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته حمایت می‌شوند.

شناسایی و جذب نخبگان برجسته دانشگاهی و حوزه کسب‌وکار غیرمقیم، تعریف و حمایت از پروژه‌های مشترک تبادل فناوری از دیگر برنامه‌های ستاد «توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته» معاونت علمی است که سعی دارد تا با هدف توسعه زیست‌بوم فناوری کشور در این مسیر گام بردارد. این ستاد با تغییرات ساختاری اعمال شده در اردیبهشت ۱۴۰۲با عنوان ستاد «توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته» به فعالیت و اقدامات خود این حوزه ادامه می‌دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر