دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
توسط ایلان ماسک؛

ویدئوی جدیدی از راه‌رفتن ربات انسان‌نمای تسلا منتشر شد +فیلم

ویدئوی جدیدی از راه‌رفتن ربات انسان‌نمای تسلا منتشر شد +فیلم
تسلا ویدئوی جدیدی از ربات انسان‌نمای خود منتشر کرده که آن را درحال راه‌رفتن نشان می‌دهد.
کد خبر : 847896
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، تسلا ویدئوی جدیدی از ربات انسان‌نمای خود منتشر کرده که آن را درحال راه‌رفتن نشان می‌دهد. همچنین در این ویدیو ربات تسلا می‌تواند از روی میز اشیا را بلند کند و حتی قادر به تشخیص اجسام است.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در جریان جلسه با سهام‌داران این شرکت، ویدیوئی جدید از ربات انسان‌نمای تسلا منتشر و ادعا کرد که روز قبل از جلسه این ویدیو ساخته شده است. در ادامه می‌توانید این ویدیو را مشاهده کنید.

 
ربات انسان‌نمای تسلا سال گذشته میلادی در جریان رویداد AI Day تسلا رسماً معرفی شد که در آن زمان این ربات چندان قادر به راه‌رفتن نبود. البته تسلا نمونه نزدیک به تجاری این ربات را در همان رویداد به نمایش گذاشت، اما این ربات راه نمی‌رفت و تنها در جای خود، دستانش را تکان می‌داد. البته پس از مدتی ویدیوی جدیدی از این ربات منتشر شد که آن را درحال راه‌رفتن نشان می‌داد. حالا هم تسلا ویدیوی جدیدی از ربات خود منتشر کرده که در آن می‌تواند به‌صورت مستقل و بدون نیاز به کمک راه برود؛ البته نباید انتظار سرعت بالایی از این ربات داشته باشید.

ویدئوی جدید تسلا برخی از به‌روزرسانی‌های این ربات را نشان می‌دهد؛ ازجمله کنترل گشتاور موتور، کشف و به‌خاطرسپردن محیط، آموزش هوش مصنوعی از طریق انسان برای ردیابی جابه‌جایی‌ها و جابه‌جایی اشیا. در این ویدیو یکی از ربات‌ها اشیا را از ظرفی به ظرف دیگر منتقل می‌کند.

پس از نزدیک به ۷ ماه از معرفی رسمی، به‌نظر می‌رسد ربات انسان‌نمای تسلا بالاخره درحال تبدیل‌شدن به یک محصول تجاری است؛ بااین‌حال احتمالاً ماه‌ها تا زمان تبدیل‌شدن این ربات به یک محصول تجاری فاصله داشته باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر