دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
14 فروردين 1402 - 11:07
توسط شرکتی دانش‌بنیان محقق شد؛

کنترل مواد و املاح موجود در آب با فناوری بومی

کنترل مواد و املاح موجود در آب با فناوری بومی
محققان یک شرکت دانش‌بنیان موفق به تولید دستگاهی آسان و قابل حمل شده اند که مواد و املاح موجود در آب را پایش می‌کند.
کد خبر : 839868

به گزارش خبرنگار گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، کنترل مواد و املاح موجود در آب به عنوان مهم‌ترین سیال مورد استفاده در صنایع و زندگی شهری و روستایی، از اهمیت زیادی برخوردار است. از این رو ساخت دستگاهی برای تعیین کیفیت آب با پاسخ سریع در محل و جلوگیری از روش‌های پر هزینه و زمانبر شیمیایی و الکتریکی اهمیت فراوانی دارد. دستگاه آنالایزرآب محصول پیشرفته‌ای است که حالا به همت متخصصان ایرانی یک شرکت دانش بنیان در مدل قابل حمل و با کاربرد آسان و رومیزی تولید شده است.  

کنترل دقیق پارامترها، اصلی‌ترین کاربرد دستگاه آنالایزرآب می‌باشد. تکنولوژی، تخصص، دانش فنی و مهارت چهار رکن اساسی است که این دستگاه را به دستگاهی قابل اعتماد در میان کاربران تبدیل کرده است. این دستگاه سبک و کم حجم با دانش فنی ایرانی می‌تواند به صورت رومیزی و یا قابل حمل در اختیار کاربران قرار گیرد و به همین دلیل برای استفاده در میادین عملیاتی مناسب است. دستگاه آنالایزر آب مجهز به یک نرم افزار اختصاصی جهت اتصال به رایانه است که با نمایش طیف کامل جذب، رسم منحنی کالیبراسیون و محاسبه غلظت، نیاز‌های گوناگون کاربران را رفع می‌کند.

دستگاه آنالایزرآب قابل حمل محدودیت در تعداد آزمایش و حجم ذخیره داده‌ها ندارد، زیرا از کامپیوتر شخصی برای این امر استفاده می‌کند. اندازه گیری بیش از ۱۰۰ پارامتر مهم آب در آنالایزر آب قابل حمل طبق روش‌های استاندارد متداول امکانپذیر است. علاوه بر آن، می‌توانید برای ایجاد روش‌های خاص خود از رابط کاربری آسان در نرم افزار آنالایزر آب استفاده کنید. دستگاه دارای کاربری آسان، سنجش سریع و نتایج دقیق است.

این آنالایزرآب به منظور سنجش آب شرب، منابع آب زیرزمینی، پساب‌های صنعتی و کشاورزی و پایش آب نیروگاه‌ها با قابلیت سنجش سریع در محل طراحی و ساخته شده است. این دستگاه سازگار با روش‌های استاندارد ملی و بین المللی در تعیین کیفیت آب طراحی گردیده و در شرایط محیطی متعارف و نامتعارف صنعتی، آزمایشگاهی و عملیاتی قابل استفاده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته