دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
27 دی 1401 - 16:13
تا سال ۲۰۳۰؛

ارزش بازار جهانی هوش مصنوعی به بیش از هزار میلیارد دلار می‌رسد

ارزش بازار جهانی هوش مصنوعی به بیش از هزار میلیارد دلار می‌رسد
ارزیابی‌های بین‌المللی نشان می‌دهد ارزش بازار جهانی هوش مصنوعی در سراسر دنیا تا هفت سال آینده بیش از ۳۸ درصد افزایش می‌یابد.
کد خبر : 826684

به گزارش خبرنگار گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، اکثر کارشناسان حوزه فناوری هوش مصنوعی را مهم‌ترین فناوری کنونی جهان می‌دانند و معتقدند این فناوری زندگی انسان‌ها در آینده را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد. با توسعه روزافزون هوش مصنوعی ارزش بازار دستگاه‌های مجهز به این فناوری نیز افزایش می‌یابد و از همین رو بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در زمینه هوش مصنوعی می‌کنند.

طبق آمار‌های بین‌المللی بازار جهانی هوش مصنوعی تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۳۸.۱ درصد افزایش می‌یابد و به رقم ۱۵۹۷.۱ میلیارد دلار می‌رسد. طبق بیش‌بینی کارشناسان قاره آسیا بیشترین سهم را در ارتقای بازار جهانی هوش مصنوعی خواهد داشت زیرا علاوه بر شرکت‌های متعددی که در قاره آسیا در زمینه هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کرده‌اند جمعیت کاربران دستگاه‌های هوشمند نیز در آسیا بیش از سایر قاره‌های جهان است.

در حدود ۳۹ درصد از بازار هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۲ به فناوری یادگیری عمیق (deep learning) و ۴۱ درصد به بخش نرم‌افزار و ۲۲ درصد به تبیلغات و رسانه اختصاص داشته است. نفوذ سریع فناوری‌های دیجیتال و اینترنت به طور قابل توجهی بر گسترش بازار هوش مصنوعی تأثیر گذاشته است و هم اکنون در صنایع مختلفی از قبیل کشاورزی، خودروسازی، بانکی، مراقبت‌های بهداشتی و ... از این فناوری استفاده می‌شود.  در ادامه نمودار رشد بازار جهانی هوش مصنوعی تا سال ۲۰۳۰ را مشاهده می‌کنید:

ارزش بازار هوش مصنوعی در جهان به بیش از هزار میلیارد دلار می‌رسد

انتهای پیام/4144

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته