دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
27 آبان 1400 - 15:42

سیستم امنیتی گوشی‌های اندروید را با این برنامه‌ها افزایش دهید

مهندسان برنامه‌هایی را طراحی کردند که با استفاده از آن می‌توانید حریم خصوصی و امنیت گوشی اندروید را حفظ کنید.
کد خبر : 621905
گوشیبه گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از میک یوزآف، انجام بررسی‌های سریع موارد امنیتی باعث می‌شود تا حریم خصوصی و امنیت افراد به‌خطر نیفتد. اگر نگران بدافزار گوشی خود هستید برنامه آنتی‌ویروس را در گوشی اندروید خود نصب کنید. بدافزار موبایل، نرم‌افزاری مخرب است که با ایجاد خرابی سیستم و از دست دادن اطلاعات محرمانه هدف قرار می‌گیرد. بنابراین باید از برنامه‌های امنیتی استفاده کنند.


یکی از ویژگی‌های مهم برنامه‌های امنیتی اندروید این است که قابلیت شناسایی و قرنطینه‌کردن تهدیدات را داشته قبل از این‌که آسیبی به کاربران وارد شود. افراد می‌توانند با استفاده از یک برنامه رایگان به نام «F-Secure AV Test» محافظت موبایل خود را آزمایش کنند. محققان می‌گویند این برنامه از یک فایل ضد بدافزار استفاده می‌کند که چگونگی امنیت برنامه را آزمایش می‌کند. کار دیگری که برای افزایش امنیت اندروید می‌توانید انجام دهید این است که تنظیمات گوشی خود را اسکن کنید.


اگر ویژگی‌های ناامن گوشی اندروید را روشن و ویژگی‌های امن را خاموش کنید حریم خصوصی و امنیت گوشی خود را به خطر انداخته بدون این‌که متوجه خطر شوید. همچنین مهندسان برنامه‌ای را طراحی کردند به نام «SAFE ME» که با نصب آن می‌توانید آسیب‌ها را شناسایی و برطرف کنید. شرکت امنیت سایبری این برنامه را ساخته تا آگاهی افراد را درمقابل تهدیدات آنلاین ارتقاء دهد و در این برنامه دستگاه افراد به‌طور کامل اسکن شده تا براساس تنظیمات فعلی امنیت را بالا برده و به افراد امتیاز اطمینان بدهد.


در صفحه دستگاه، برنامه SAFE ME علامت‌های سبزرنگ در کنار گزینه‌هایی که به درستی فعال یا غیرفعال کرده‌اید برای امنیت مطلوب قرار می‌دهد. برای مثال باید قفل صفحه و رمزگذاری دستگاه را روشن اما خدمات موقعیت مکانی یا نمایش رمزهای عبور را خاموش کنید. اگر در فهرست اتصالات، عیب‌یابی USB، بلوتوث یا NFC را روشن کنید صلیب‌های قرمز دریافت می‌کنید. دستگاه‌های داراری قابلیت NFC تلفن‌های هوشمند را قادر می‌سازد تا مانند کارت‌های هوشمند عمل کرده و به کاربران امکان می‌دهد معاملاتی مانند پرداخت یا بلیط را انجام دهند. افراد قبل از استفاده از این برنامه محافظتی باید ثبت نام کرده و ایمیل خود را ثبت کنند. این برنامه همچنین شامل ۱۰۰ دوره رایگان درباره موضوعاتی مانند استفاده از رمز عبور، کلاهبرداری از تماس، سرقت سیم کارت و موارد دیگر است که به افراد کمک می‌کند دانش امنیتی خود را ارتقاء دهند.


انتهای پیام/انتهای پیام/

ارسال نظر