دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
01 آبان 1400 - 15:27
زارع‌پور:

وزارت ارتباطات از فعالیت استارت‌آپ‌ها در فضای مجازی حمایت می‌کند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: شبکه ملی اطلاعات به توسعه اقتصاد روستاها کمک کرده و وزارت ارتباطات در مسیر توسعه این شبکه از فعالیت‌های استارت‌آپی حمایت می‌کند.
کد خبر : 616338
وزیر ارتباطاتبه گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز پس از ورود به شهر مشهد و زیارت حرم مطهر رضوی، از پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات مشهد بازدید کرد.


وزیر ارتباطات در این سفر از پارک اقتصاد دیجیتال به عنوان یکی از مهمترین مراکز تولید محتوای کشور یاد کرد و با فعالان حوزه کسب‌وکار مستقر در پارک، گفت‌وگو کرد و از فعالیت آنان در این مرکز آگاهی یافت. زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ادامه این سفر از پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات مشهد که در حوزه تولید محتوای فضای مجازی فعالیت دارد و در طبقه چهارم اداره پست مرکزی مشهد مستقر است بازدید کرد و با پیشرفت‌های بخش فناوری اطلاعات در حوزه کسب‌وکارهای نوآفرین آشنا شد.


زارع‌پور همچنین با حضور در مجتمع Ict استان خراسان رضوی با همکاران وزارت ارتباطات مستقر در این مجتمع دیدار و گفت‌وگو کرد.


وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران افزود: در بستر شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت باید خدمات مختلفی در راستای زیرساخت‌های روستاها برای توسعه اقتصاد روستا، بازاریابی دستاوردها و محصولات روستا ارائه شود و به طور کلی مزیت‌ها و اقتصاد دیجیتال بر بستر شبکه ارتباطی قرار گیرد. تمام روستاهای کشور تا سال ۱۴۰۱ به شبکه پُرسرعت اینترنت متصل می‌شوند.


وی با اشاره به بازدید از پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات در مشهد ادامه داد: در این پارک زیرساخت‌های خوبی برای تولید محتوا ایجاد شده است که می‌تواند الگویی برای سایر نقاط کشور باشد.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این سیستم از قابلیت‌های مختلفی برخوردار است و شرکت‌های نوپا می‌توانند در بخش‌های مختلف از جمله انیمیشن، بازی‌های رایانه‌ای و فعالیت‌های استارت‌آپی استفاده کنند.


زارع‌پور افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای فعالیت در فضای مجازی و توسعه حرکت‌های این چنینی از جوانان برومند این کشور حمایت می کند و ظرفیت‌های خوبی در این زمینه موجود است.


انتهای پیام/۴۱۴۴/انتهای پیام/

ارسال نظر