شنبه  16  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
لاریجانی:

هر استان سپر ضد کرونا تشکیل دهد

دوشنبه 04 فروردین 1399 ساعت 21:53
رئیس مجلس شورای اسلامی در تماس با استانداران خراسان رضوی، گیلان و اصفهان آخرین تحولات و اقدامات در مقابله با کرونا و  راهکارهای مدیریت هرچه بهتر  این بیماری  در استان‌های مذکور را مورد بررسی قرار داد و خواستار ایجاد سپر زیستی در  این استان‌ها در برابر شیوع  کرونا شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از خانه ملت، علی لاریجانی در تماس با استانداران خراسان رضوی، گیلان و اصفهان  بر تقویت آمادگی‌های مورد نیاز این سه استان  بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته و منابع تخصیص یافته تأکید کرد و گفت: اقدامات کنترلی  اغلب استان‌های کشور  در مواجهه با  بیماری کرونا قابل تقدیر است و  آمارهای امیدبخشی در خصوص درمان و پیشگیری از بیماری کرونا از آنها دریافت می‌شود؛ لذا هریک از استان‌هایی که میزان درگیری در آنها بالاتر است، باید با تصمیمات ملی، مدیریت میدانی و  همکاری مردم سپر زیستی  در برابر کرونا ایجاد کنند.

وی کاهش میزان سفرهای نوروزی از 18 میلیون  به 3 میلیون سفر را بی‌سابقه برشمرد و عنوان کرد: هر چند بهتر بود این 3 میلیون سفر هم صورت نمی‌گرفت اما این آمار بیانگر کاهش چشمگیر سفرهای نوروزی است و نشان می‌دهد که جاده‌های مواصلاتی در برخی استان‌ها به‌خوبی کنترل شده است.​

در این تماس‌ها مقرر شد،  آماده‌سازی و تجهیز مراکز درمان تکمیلی برای بیمارانی که دوره نقاهت را می‌گذرانند، در این سه استان پیگیری شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین خواستار آماده‌سازی طرح جامعی از سوی هر استان  متناسب با پیش بینی شرایط احتمالی و اقتضائات آن  استان  برای  آمادگی مقابله با شرایط و سناریوهای متفاوت و امکانات و  اقدامات ضروری و متناسب با هر سناریو شد.

لاریجانی در این گفت‌و‌گوها همچنین بر استفاده از ظرفیت‌های محلی موجود برای ارائه الگوهای استانی با توجه به ویژگی‌های اجتماعی و  اقتصادی هر  استان در جهت رفع مشکل آسیب پذیری  کسب و کارها  از شیوع  کرونا تأکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این  گفت‌و‌گوها اظهار کرد:  باید به نحوی برنامه‌ریزی کرد تا ضمن تبادل تجربیات از تدابیر مؤثر صورت‌گرفته در سایر مناطق به‌ویژه در زمینه کاهش سفرها، اجتماعات و ترددهای درون‌استانی و درون‌شهری  استفاده  و همکاری مشترک بین استان‌ها در این خصوص  پیگیری شود.

لاریجانی در بخش دیگری از گفت‌و‌گوی خود با استانداران گفت : بسیج کمک‌های مردمی و استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های مردم نهاد، محور مهم مقابله با کروناست که باید به آن توجه کافی داشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین در گفت‌و‌گو با استانداران خراسان رضوی، گیلان و اصفهان  بر ساماندهی روند ضدعفونی فضاهای پرحضور و  پرتردد به نحو کارشناسانه و با رعایت استانداردهای فنی تأکید کرد.

همچنین در این گفت‌و‌گوها  تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز هر استان و برنامه زمان‌بندی و اقدامات مربوط به تهیه آنها  توسط رئیس مجلس مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/4127/پ

http://ana.ir/i/479574
سپاه پاسداران برای صیانت از مردم در مقابل کرونا مجاهدانه وارد عمل شد

سپاه پاسداران برای صیانت از مردم در مقابل کرونا مجاهدانه وارد عمل شد

لاریجانی به رئیس مجلس نمایندگان کرواسی تسلیت گفت

لاریجانی به رئیس مجلس نمایندگان کرواسی تسلیت گفت

هر بیمار کرونایی می‌تواند 406 نفر را آلوده کند

هر بیمار کرونایی می‌تواند 406 نفر را آلوده کند

دومین جلسه مجازی مجلس فردا برگزار می‌شود

دومین جلسه مجازی مجلس فردا برگزار می‌شود

 افتتاح بخش جدید بیمارستان امام خمینی(ره) با حضور لاریجانی

افتتاح بخش جدید بیمارستان امام خمینی(ره) با حضور لاریجانی

لاریجانی با فرزندان شهید «سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» گفتگو کرد

لاریجانی با فرزندان شهید «سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» گفتگو کرد