دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

پیام رئیس جمهور منتخب به ششمین کنگره بین‌المللی و هجدهمین کنگره ملی ژنتیک

پیام رئیس جمهور منتخب به ششمین کنگره بین‌المللی و هجدهمین کنگره ملی ژنتیک
پیام مسعود پزشکیان نهمین رئیس جمهور منتخب مردم خطاب به پژوهشگران و دانشمندان در کنگره ژنتیک قرائت شد.
کد خبر : 921065

به گزارش خبرنگار علم و فناوری خبرگزاری آنا، در ششمین کنگره بین‌المللی و هجدهمین کنگره ملی ژنتیک پیام مسعود پزشکیان رئیس جمهور منتخب مردم توسط فتح‌اله امی، عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس قرائت شد.

متن پیام به شرح زیر است: 

ستاد دانشگاهیان دکتر مسعود پزشکیان به دانشمندان، پژوهشگران، استادان دانش‌پژوهان اندکی پی از برگزیده شدن دکتر پزشکیان توسط مردم برگزاری کنگره بزرگ ژنتیک را به کلیه دست اندرکاران این همایش تبریک عرض کرده و برای کلیه شرکت کنندگان گرانقدر نشست پربار و پرثمر آرزو می‌شود.

پیشرفت هرکشوری مرهون تلاش انسان‌های فرهیخته و صاحبان دانش و فناوری است. بررسی تاریخ کشور‌های پیشرفته جهان حاکی از آن است که دانشمندان و پژوهشگران با از خودگذشتگی و شجاعت توانستند کشور خود و برخی جهانیان را از مواهب دانش و تخصص‌های علمی و یافته‌های علمی بهر‌مند کنند. علوم زیستی و ژنتیک هم از این فائده مستثنی نیست.

امروزه پیشرفت‌های شگرف در گرایش‌های مختلف ژنتیک انسانی، گیاهی جانوری. آبزیان و سلول‌های بنیادی در نتیجه همین تلاش‌ها و از خود گذشتگی هاست.

موضوع همایش شما ژنتیک برای سلامت، امنیت غذایی، حفظ ذخایر ژنتیکی، نیاز آنی، ضرورت آتی بسیار به جا انتخاب شده است که نمایانگر نقش اساسی ژنتیک در تامین امنیت غذایی و سلامت انسان است که از مولفه‌های اصلی و اساسی امنیت ملی محسوب می‌شود.
 
امید است با اتخاذ تصمیم دقیق از وضعیت موجود و شناسایی چالش‌های پیشروی امنیت غذایی و سلامت، راهکار‌ها و پیشنهادات ارزنده شما را هم برای حل معضلات و مشکلات کشور و ایجاد نشاط علم و رونق عرصه‌های علم و فناوری و تولید و سلامت در بر داشته باشد.

به یقین اعضای انجمن‌های علمی کشور و دانشمندان، پژوهشگران و متخصصان حاضر در این کنگره شایسته‌ترین عناصر ترسیم کننده از وضعیت موجود و ارائه دهنده راهکار‌های رسیدن به وضعیت مطلوب هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته