دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

معاون رئیس جمهور: مسابقات بین‌المللی فناوری‌های جدید از دهه فجر آغاز می‌شوند

معاون رئیس جمهور: مسابقات بین‌المللی فناوری‌های جدید از دهه فجر آغاز می‌شوند
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور از طراحی و برنامه‌ریزی مسابقات بین‌المللی در حوزه‌های مختلف خبر داد و گفت: این مسابقات از دهه فجر امسال آغاز می‌شوند.
کد خبر : 878508

به گزارش خبرنگار علم و فناوری آنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی صبح امروز در اختتامیه جایزه سالانه هوش مصنوعی ایران (IAAA) و رقابت‌های سایبری فتح پرچم که به مناسب هفته جهانی کارآفرینی در پارک فناوری پردیس برگزار شد با بیان اینکه طی یک ماه اخیر درصدد برنامه ریزی و طراحی مسابقاتی بین‌المللی هستیم، گفت: پیش بینی می‌شود این مسابقات از دهه فجر آغاز شوند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور با تاکید بر اینکه این مسابقات حداقل یک سال زمان می‌برند تا اجرا شوند، گفت: این مسابقات پرشور و پر‌حرارت سال آینده در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: این مسابقات در حوزه فناوری‌های جدید از جمله فناوری‌های اقتصاد دیجیتال، هوش مصنوعی و... در حوزه بین‌المللی برگزار خواهند شد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور گفت: آنطور که پیداست دانشگاه‌های کشور، شدیدا به فضای چالشی و مسابقات احتیاج دارند که این نیاز به ویژه در حوزه‌های فنی و مهندسی بیشتر احساس می‌شود.

دهقانی ادامه داد: یکی از نگرانی‌های جدی ما در حوزه‌های فنی و مهندسی است؛ چراکه اقبال بچه‌های مقطع دبیرستان به حوزه‌های فنی و مهندسی بسیار کم شده و می‌توان گفت در حال کاهش است؛ زیرا از آینده رشته‌های فنی و مهندسی خبر ندارند.

وی با بیان اینکه ستاد‌های معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در حوزه‌های فناوری‌های نوظهور نیز برنامه‌های حمایتی ویژه‌ای دارند، گفت: قرار است از شرکت‌هایی که با عنوان شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا حول همین موضوعات جدید شکل می‌گیرند، حمایت شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته