دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

اندونزی تجارت الکترونیکی در رسانه‌های اجتماعی را قانونمند می‌کند

اندونزی تجارت الکترونیکی در رسانه‌های اجتماعی را قانونمند می‌کند
رئیس‌جمهور اندونزی اعلام کرد که می‌خواهد مقرراتی درباره استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای فروش کالا در این کشور صادر کند.
کد خبر : 869699

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز، «جوکو ویدودو»، رئیس‌جمهور اندونزی اعلام کرد که می‌خواهد مقرراتی در مورد استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای فروش کالا در این کشور صادر کند، اقدامی که با هدف سرکوب تهدیدات بازار‌های آفلاین در بزرگ‌ترین اقتصاد جنوب شرقی آسیا انجام می‌شود.

وزیران اندونزی بار‌ها گفته‌اند که فروشندگان تجارت الکترونیکی که از قیمت‌گذاری غارت‌گرانه در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، بازار‌های آفلاین در اندونزی را تهدید می‌کنند و برخی از مقامات به طور خاص پلتفرم ویدئویی «تیک‌تاک» (TikTok) را به‌عنوان مثال ذکر می‌کنند.

ویدودو که معمولاً با نام «جوکووی» هم شناخته می‌شود، گفت:‌ ما همین الان در مورد استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای تجارت الکترونیک تصمیم گرفتیم. شاید فردا به طور رسمی اعلام شود. آن‌چه مردم انتظار دارند این است که پیشرفت فناوری بتواند پتانسیل اقتصادی جدیدی ایجاد کند، نه اینکه اقتصاد‌های موجود را نابود کند.

وی به هیچ شرکت خاصی اشاره نکرد یا جزئیات بیشتری در مورد مقرراتی که توسط وزارت بازرگانی تدوین شده، ارائه نکرد. مقررات تجاری فعلی به طور خاص معاملات مستقیم در رسانه‌های اجتماعی را پوشش نمی‌دهد.

«جری سامبوآگا»، معاون وزیر تجارت گفت که رسانه‌های اجتماعی و تجارت اجتماعی را نمی‌توان با هم ترکیب کرد. قول می‌دهم ترکیب این دو را ممنوع کنم. وی همچنین به ویژگی‌های زنده تیک‌تاک اشاره کرد که به مردم اجازه می‌دهد کالا‌ها را بفروشند.

سخنگوی تیک‌تاک از اظهارنظر در این باره  خودداری کرد.

به گفته تیک‌تاک این برنامه ۳۲۵ میلیون کاربر آسیای جنوب شرقی دارد که از این تعداد ۱۲۵ میلیون نفر در اندونزی هستند. ۲ میلیون کسب‌و‌کار کوچک هم در فروشگاه تیک‌تاک در اندونزی فعالیت دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر