دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

سامانه مانیتورینگ اعلام و اطفای حریق ساخته شد

سامانه مانیتورینگ اعلام و اطفای حریق ساخته شد
یک شرکت فناور موفق به ساخت سامانه مانیتورینگ اعلام و اطفای حریق شد.
کد خبر : 857440

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، یک شرکت فناور با دریافت تسهیلات نمونه‌سازی از صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن و تأمین بخشی از هزینه‌های تولید، موفق به ساخت سامانه مانیتورینگ اعلام و اطفای حریق شد.

محمد بهشت‌آئین، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان تولیدکننده این دستگاه درباره این محصول اظهار کرد: این محصول شامل سامانه آنلاین پایش و ماژول سخت‌افزاری هوشمندسازی پنل‌های اعلام و اطفا حریق می شود.

وی ادامه داد: این سامانه قابل نصب روی همه پنل‌های موجود در بازار است و با اعلام خطا یا حریق از سمت دستگاه اصلی به‌صورت لحظه‌ای مراتب را به آتش‌نشانی و مالک، اپراتور دستگاه اعلام می‌کند و مراحل امدادرسانی توسط نهاد‌های مربوطه و پایش صحت عملکرد دستگاه‌ها با گزارش‌گیری دوره‌ای را انجام می‌دهد.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان بیان کرد: این دستگاه در شرایط بحرانی مانند قطع اینترنت هم امکان فعالیت دارد و بازار هدف این محصول همه اماکن عمومی و خصوصی که از پنل‌های اعلام و اطفای حریق استفاده می‌کنند، است.

بهشت‌آئین مطرح کرد: برای تأمین بخشی از هزینه‌های تولید این محصول از تسهیلات نمونه‌سازی صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن استفاده کردیم.

 حمیدرضا فرهادی مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری سلامت ثامن  نیز گفت: محصولات موجود در بازار صرفاً برقرارکننده تماس و ارسال کننده پیام هستند؛ اما این محصول اختراعی جدید بر پایه اینترنت اشیا، هوشمند و یک سامانه آنلاین متمرکز مانیتورینگ است.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت ایمنی در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها استفاده از این سامانه می‌تواند نقش مؤثری در این مراکز ایفا کند و از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کند، بر همین اساس صندوق سلامت ثامن با ارائه تسهیلات نمونه‌سازی به این شرکت از تولید این محصول کارا حمایت کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته