دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
یک مقام مسئول مطرح کرد؛

توجه به دانش‌بنیان‌ها در مجتمع مس سرچشمه

توجه به دانش‌بنیان‌ها در مجتمع مس سرچشمه
معاون تحقیقات شرکت مس سرچشمه گفت: اکنون توجه به دانش‌بنیان‌ها در این شرکت به‌خوبی پیگیری می‌شود.
کد خبر : 850412

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمد محمودی مؤمن‌آبادی معاون تحقیقات شرکت مس سرچشمه در نشست تخصصی مس و صنایع وابسته که در حاشیه رویداد عصر امید سیرجان برگزار شد، گفت: توانستیم بر اساس عارضه‌یابی‌ها و اکوسیستم حاضر در کشور، سند فناوری و نوآوری مجتمع را تدوین کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در مجتمع مس سرچشمه، شیوه مذاکره و عرضه پروپوزال‌های فناوران بر اساس فرمتی مورد بررسی قرار می‌گیرد که بتوانیم آن‌ها را اجرایی کنیم؛ البته که پروپوزال‌ها در شورا‌های پژوهشی براساس نیاز مجتمع مورد بررسی قرار می‌گیرند و سپس تأیید می‌شوند.

محمودی با بیان اینکه گاهی از ظرفیت دانشگاه‌های استان و تهران بهره می‌بریم، افزود: قرارداد‌های متکثری در ایران منعقد کردیم که از ظرفیت دانشگاه‌ها در این خصوص بهره می‌بریم.

معاون تحقیقات شرکت مس سرچشمه درباره خروجی‌های مجتمع متبوع خود اضافه کرد: همواره برگزاری سمینار‌هایی در زمینه تحقیق و توسعه سرلوحه کار مجتمع است.

وی با تأکید بر اینکه بحث دانش‌بنیان در مجتمع پیگیری می‌شود، گفت: این باعث شده که کار‌های خوبی شکل بگیرد؛ اما این نهال تازه‌ای است که نیاز به آبیاری و پشتکار دارد؛ تاکنون حمایت شده و باید این روند مورد توجه قرار گیرد.

این مسئول با بیان اینکه حل پژوهش همواره با چالش آغاز می‌شود، گفت: ورود به بخش تولید دشوار است و محققانی می‌توانند موفق باشند که به راحتی زمین را خالی نکنند؛ امیدواریم تیم‌های که از دانشگاه به مجتمع می‌آیند ریسک اجرای کار را پایین بیاورند.

انتهای پیام/

ارسال نظر