دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
با نصف هزینه نمونه خارجی انجام شد؛

توقف واردات با ساخت دستگاهی کاربردی توسط فناوران جوان

توقف واردات با ساخت دستگاهی کاربردی توسط فناوران جوان
مدیرعامل یک شرکت فناور از ساخت دستگاه cnc pcb خبر داد که نصف نمونه خارجی هزینه داشته و هدف ساخت آن جلوگیری از واردات بوده است.
کد خبر : 850221

مهرداد حسن‌زاده مدیرعامل یک شرکت فناور که با دستگاه cnc pcb در رویداد عصر امید سیرجان حضور پیدا کرده است در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا درباره کارایی این دستگاه توضیح داد:‌ دقت دستگاه لیزرتراکت ۱۰ میکرومتر است که برای نخستین‌بار در ایران ساخته می‌شود و در حقیقت نمونه داخلی ندارد. این دستگاه به طور اتوماتیک می‌تواند انحنای برد مسی را تشخیص داده و بدون خطا برد را چاپ کند.

به گفته حسن‌زاده دستگاه cnc pcb برای چاپ مدارهای الکترونیکی و pcb روی فیبر به کار می‌‌رود، از سویی دقت تکرارپذیری این دستگاه ۱۰ میکرومتر است.

وی اضافه کرد: دستگاه cnc pcb می‌تواند عملیات برش‌های Drilling (سوراخ‌کاری)، Rooting و V Cutting را انجام دهد و ساخت کنترل این محصول هم با شرکت فناور «راسا الکترونیک دیاکو» است. این دستگاه شامل طراحی و ساخت استراکچر، مدار کنترلر و نرم‌افزار اختصاصی است که توسط شرکت انجام می‌شود.

مدیرعامل این شرکت فناور با بیان اینکه قیمت نمونه خارجی دستگاه cnc pcb بسیار بالاست، تشریح کرد: هزینه نمونه داخلی نصف هزینه نمونه خارجی است و هدف از ساخت این دستگاه آن است که از واردات جلوگیری شود و تیم ۶ نفره شرکت مدت ۸ تا ۹ ماه این دستگاه را ساختند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین بیان کرد: با دستگاه cnc pcb می‌توان از ورود دستگاه‌های مشابه خارجی جلوگیری کرد و برخی مدارهای الکتریکی هستند که از خارج وارد کشور می‌شوند؛ اما با این دستگاه دیگر نیازی به نمونه خارجی نیست، در حالی که نمونه خارجی دو برابر نمونه داخلی قیمت دارد.

حسن‌زاده مطرح کرد: دستگاه cnc pcb ذیل صنعت مکاترونیکی، الکترونیکی و برق صنعت ساخته شد و این دستگاه در حقیقت به صورت اتوماتیک چاپ می‌کند.

به گزارش آنا، رویداد و نمایشگاه تخصصی عصر امید استان کرمان با توجه به ظرفیت‌های شهرستان سیرجان و برای نخستین‌بار به‌صورت تخصصی در بخش صنایع از ۸ تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

ارسال نظر