دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دهقانی فیروزآبادی در اختتامیه نمایشگاه بین المللی محیط زیست؛

تنها راه خدمت به محیط زیست راهکارهای نوآورانه است

تنها راه خدمت به محیط زیست راهکارهای نوآورانه است
اختتامیه بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با حضور روح الله دهقانی فیروزآبادی و علی سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست در محل دائمی نمایشگاه برگزار شد.
کد خبر : 816388

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست عصر امروز با حضور معاون علمی و اقتصاد دانش بنیان فناوری رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست به کار خود پایان داد.

در ابتدای این آئین از انیمیشن های و تیزرهای محیط زیست رونمایی شد.

 معاون علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با سخنرانی در مراسم اختتامیه نمایشگاه محیط زیست گفت: توجه به محیط زیست در راس همه برنامه های علمی اقتصادی کشور باید باشد.

او ادامه داد: بشر در سال های سال محیط زیست آسیب زده است؛ برای مثال مسائل بزرگی مانند مسئله مدیریت پسماند ،آلودگی هوا ،دی اکسید کربن ،خشکسالی و از بین رفتن منابع طبیعی، وجود دارد که تنها با انجام راهکارهای نوآورانه و فناورانه سبز میتوان به محیط زیست خدمت کرد و این خسارات را جبران نمود.

وی ادامه داد: در این فضا بسیاری از استارت آپ ها هستند که روی مسئله محیط زیست ها متمرکز شدند و فعالیت می‌کنند. و خدمات بسیار خوبی نیز ارائه می‌دهند.

معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان گفت: سازمان محیط زیست میتواند مسائل کلان را در اختیار شرکت های دانش بنیان بگذارد و به کمک آن ها موفقیت های زیادی کسب کند. پس اولین مسئله این است که بتوانیم مسائل محیط زیستی را در اختیار مجموعه ها و شرکت های دانش بنیان قرار دهیم.

وی با اشاره به نقش مهم سازمان محیط زیست در کنترل کارخانجات، آلاینده‌ها و تنظیم قوانین بالادستی توضیح داد: این سازمان می‌تواند با ایجاد کسب و کارهای سبز، خرابکاری هایی مجموعه های صنعتی با آلاینده های خود بوجود می آورند را جبران کند.

کی در پایان گفت: امیدوارم سال آینده شاهد رشد صنایع بزرگ و سبز باشیم که علاوه بر حفظ محیط زیست در سالم سازی آن نیز فعالیت میکنند.

در پایان این اختتامیه به ۱۴ شرکت دانش بنیان برگزیده جوایزی اهدا شد.

گفتنی است؛ بیستمین نمایشگاه محیط زیست با نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان، فناوری نوین، کسب و کار‌های محیط زیست و مشاغل سبز با رویکرد محیط زیست مردم‌پایه و هوشمند و فناورانه برگزار شده بود. در این نمایشگاه بیش از ۷۰ شرکت فعال در حوزه محیط زیست به ارائه محصولات و خدمات فناورانه خود پرداختند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته