دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
14 تير 1401 - 12:45
معاونت علمی منتشر کرد؛

آمار رشد شرکت‌های خلاق در حوزه دیجیتال و فضای مجازی

در سال جاری به تعداد شرکت‌های خلاق در حوزه‌های مختلف اضافه شده است که فعالیت این شرکت‌های خلاق باعث شده تا شاهد رشد صنایع خلاق و فرهنگی باشیم.
کد خبر : 667825
بازار رمزارزها ارزهای دیجیتال

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا؛ در سال جاری به تعداد شرکت‌های خلاق در حوزه‌های مختلف اضافه شده است که فعالیت این شرکت‌های خلاق باعث شده تا شاهد رشد صنایع خلاق و فرهنگی باشیم.


تأسیس شرکت‌های خلاق، یکی از مسیرهای مطمئن برای ایجاد فرهنگ توسعه و سرمنشأ تغییرات اساسی و بنیادی در اقتصاد کشور است. تاکنون به همت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ۱۵۷۰ شرکت خلاق تأسیس شده، که کسب‌وکارهای دیجیتال و فضای مجازی بیش‌ترین حوزه فعالیت شرکت‌های خلاق بوده است.


شرکت خلاق، شرکتی است که جوهره رشد آن یعنی خلاقیت و نوآوری، برای ارائه محصولات و خدمات جدید و مدل‌های نوین کسب‌وکار در سطح بازار هدف است و رشد و توسعه محصولات و خدمات برخلاف شرکت‌های دانش‌بنیان محصولاتی مبتنی بر فناوری پیشرفته نیست.


بازی، اسباب‌بازی و سرگرمی و همچنین صنایع دیداری و شنیداری به ترتیب حوزه‌های بعدی هستند که شرکت‌های خلاق به آن بیشترین ورود را داشته‌ و با بهره‌گیری از خلاقیت توانسته‌اند باعث جهش و توسعه این حوزه‌ها شوند.


در این داده‌نما، به آمار شرکت‌های خلاق و حوزه‌های فعالیتی این شرکت‌ها اشاره شده است:


آمار رشد شرکت‌های خلاق در حوزه دیجیتال و فضای مجازیانتهای پیام/

انتهای پیام/

ارسال نظر