سه شنبه  01  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
صالحی:

دوران دفاع مقدس تاریخ طلایی کشور ما محسوب می‌شود

شنبه 23 آذر 1398 ساعت 22:42
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این‌که دوران دفاع مقدس تاریخ طلایی کشور ما محسوب می‌شود، یادآور شد: در این دوره تمامی اقشار و آحاد جامعه ایفای نقش کردند و در یک مسیر کنار همدیگر بودند.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، مراسم پاسداشت یاد شهدای هنرمند با حضور جمعی از مسئولان کشوری و لشکری در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی تهران برگزار شد.

در این مراسم سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی بیان کرد: انقلاب اسلامی در مقاطع مختلف دست‌آموزی‌های متعددی داشته است. تمامی روزهای دفاع مقدس برای مردم ایران ذخیره‌ای تاریخی ایجاد کرده است که همچون عصر امام حسین (ع) است.

وی افزود: دفاع مقدس زاویه‌های متعدد و قابل درس‌آموزی دارد از جمله آن می‌توان به خلق ارزش‌های بالای انسانی در ابعاد و اجزای متکثر یاد کرد. این ارزش‌هایی که وقتی به الگو یا روایت تبدیل می‌شوند، قدرت اکسیری تاریخی پیدا می‌کنند. همچنین برخاستن روح معنویت نیز از دیگر درس‌های دوران دفاع مقدس است. این دوره به ما آموخت چگونه در دنیایی که آکنده از مادیات است، می‌توان آتش معنویت داشت.

وزیر ارشاد با اشاره به این‌که دوران دفاع مقدس تاریخ طلایی کشور ما محسوب می‌شود، یادآور شد: در این دوره تمامی اقشار و آحاد جامعه ایفای نقش کردند و در یک مسیر کنار همدیگر بودند. ترکیب یاران امام حسین (ع) در روز عاشورا نیز قابل توجه است. این شباهت به ما یادآوری می‌کند که تک‌تک شهداء حجتی هستند که به عنوان یک الگو به آن‌ها اقتداء کنیم و حسینی باشیم.

سیدعباس صالحی توضیح داد: جامعه هنری کشورمان در دوران دفاع مقدس بیش از دو هزار شهید را تقدیم کرده است. در حوزه شعر و ادبیات ۶۰۰ شهید، در حوزه هنرهای نمایشی ۵۰۰ شهید، در زمینه موسیقی ۸۰ شهید، تجسمی ۵۰۰ شهید، خوشنویسی ۳۰۰ شهید و فیلم و سریال ۱۳۰ شهید، تنها بخشی از گروه‌های هنری هستند که شهید تقدیم کرده‌اند. این نشان می‌دهد که جامعه هنری ما همراه با کاروان مردم بوده‌اند و پا به پای آن‌ها برای اعتلای کشور قدم برداشته‌اند. زیست فردی هر یک از این شهدا برای ما هنرمندان می‌تواند الگو باشد.

انتهای پیام/4127/

http://ana.ir/i/450477
اختتامیه دوازدهمین جایزه ادبی جلال آل احمد

اختتامیه دوازدهمین جایزه ادبی جلال آل احمد

واکنش وزیر ارشاد به معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها

واکنش وزیر ارشاد به معافیت مالیاتی سلبریتی‌ها

پیام تسلیت وزیر ارشاد درپی درگذشت سید قاسم موسوی قهار

پیام تسلیت وزیر ارشاد درپی درگذشت سید قاسم موسوی قهار