دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

احتمال ادغام دو استارت‌آپ «آنتروپیک» و «اوپن‌ ای‌آی»

احتمال ادغام دو استارت‌آپ «آنتروپیک» و «اوپن‌ ای‌آی»
هیئت مدیره «اوپن‌ ای‌آی» در مورد جایگزینی سم آلتمن و ادغام احتمالی دو استارتاپ هوش مصنوعی آنتروپیک و اوپن‌ ای‌آی خبر داد.
کد خبر : 880301

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز، به گفته دو منبع آگاه، هیئت مدیره اوپن‌ای‌آی با مدیرعامل رقیبش یعنی آنتروپیک در مورد جایگزینی سم آلتمن و ادغام احتمالی این دو استارت‌آپ هوش مصنوعی گفتگو کرده‌اند.

این خبر که پیش‌تر توسط اینفورمیشن در روز دوشنبه گزارش شده بود، به دنبال درخواست‌های مختلف برای یافتن جانشین آلتمن چند روز پس از برکناری او توسط هیئت مدیره اوپن‌ای‌آی منتشر شد.

اوپن‌ای‌آی از اظهارنظر خودداری کرد و «آدام دی آنجلو» عضو هیئت مدیره، بلافاصله به درخواست اظهارنظر پاسخ نداد.

روز یکشنبه هیئت مدیره «امت شیر»، مدیرعامل سابق توییچ را به‌عنوان رئیس موقت آن پیشنهاد کرد که او نیز این پیشنهاد را پذیرفت. در همین حین، آلتمن به مایکروسافت پیوست. از طرف دیگر بیش از ۷۰۰ کارمند  پرسنل کلیدی اوپن ای‌آی تهدید به کناره‌گیری کردند، ازجمله یکی از مدیران آن که در هیئت مدیره کنونی اوپن ای‌آی مشغول به فعالیت است.

هم بنیان‌گذاران آنتروپیک تا سال ۲۰۲۰ در اوپن‌ ای‌آی نیز مدیر بودند، به خاطر اختلاف‌نظر در مورد چگونگی اطمینان از توسعه و حکمرانی اوپن ای‌آی از کارفرمای خود جداشده بودند.

انتهای پیام/

ارسال نظر