دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
با انعقاد تفاهم‌نامه‌؛

نخستین کارخانه نوآوری طرح‌های پیشران صنعت برق راه‌اندازی می‌شود

نخستین کارخانه نوآوری طرح‌های پیشران صنعت برق راه‌اندازی می‌شود
معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری اعلام کرد: تفاهم‌نامه همکاری با هدف حمایت از راه‌اندازی کارخانه نوآوری طرح‌های پیشران صنعت برق منعقد شد.
کد خبر : 879652

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، تفاهم‌نامه همکاری با هدف حمایت از راه‌اندازی کارخانه نوآوری طرح‌های پیشران صنعت برق در معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری منعقد شد. این مراسم در حاشیه بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق و با حضور سیدمحمدجواد صدری‌مهر، مدیرکل توسعه زیرساخت‌های زیست بوم نوآوری معاونت علمی ریاست جمهوری، داوود عابدی، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق (ساتکاب) و سید ایمان میری، مدیرعامل یک هلدینگ  برگزار شد.

هدف از انعقاد این تفاهم نامه ایجاد و راه‌اندازی کارخانه نوآوری ساتکاب با سرمایه‌گذاری بیش از سه هزار میلیارد ریال به مساحت ۲۰۰۰ مترمربع در راستای پیشبرد اهداف وزارت نیرو در صنعت برق و به خصوص در حوزه هوش مصنوعی است.

حمایت از بومی‌سازی و تولید بار اول محصولات فناورانه، کمک به تأمین مالی فعالیت‌های کارآفرینانه، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان هوش مصنوعی در مناطق محروم و کمک به اشتغال‌زایی در این مناطق از طریق ایده شرکت‌داری، توسعه و ترویج فرهنگ نوآوری، ایجاد و تقویت فرصت‌های توسعه ارتباطات و شبکه‌سازی بین کارآفرینان و کمک به شبکه سازی موثر میان صنعت، دانشگاه و دولت از جمله اهداف راه‌اندازی این کارخانه است.

انتهای پیام/

ارسال نظر