دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

متا و اسنپ اقدامات مربوط به حفاظت از کودکان را شرح می‌دهند

متا و اسنپ اقدامات مربوط به حفاظت از کودکان را شرح می‌دهند
کمیسیون اتحادیه اروپا خواستار اطلاعات بیشتری درباره اقداماتی است که شرکت‌ها در راستای پیروی از قانون سرویس‌های دیجیتال برای محافظت از کودکان به کار می‌گیرند.
کد خبر : 878221

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز،‌ متا مالک فیسبوک و شرکت رسانه‌های اجتماعی اسنپ کمیسیون اروپا روز جمعه اعلام کرد که از سوی اتحادیه اروپا مهلت داده شده است تا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه محافظت از کودکان در برابر محتوای غیرقانونی و مضر ارائه دهد.

درخواست برای اطلاع از اقداماتی که این شرکت‌ها برای بهبود حفاظت از کودکان خردسال انجام داده‌اند، یک روز پس از پیام مشابه اتحادیه اروپا به آلفابت گوگل، یوتیوب و تیک تاک مطرح می‌شود.

این کمیسیون ماه گذشته نیز به شرکت‌هایی از جمله متا، ایکس و تیک تاک دستور فوری داد تا اقدامات انجام شده برای مقابله با گسترش محتوای مرتبط با تروریسم، محتوای خشونت آمیز و نفرت پراکنی در پلتفرم‌های خود را شرح دهند. کمیسیون در صورتی که از پاسخ‌های آن‌ها قانع نشود، می‌تواند تحقیقات خود را در مورد این شرکت‌ها آغاز کند.

براساس قوانین جدید محتوای آنلاین موسوم به قانون خدمات دیجیتال (DSA) که اخیرا به اجرا درآمد، پلتفرم‌های بزرگ آنلاین باید کارهای بیشتری برای حذف محتوای غیرقانونی و مضر انجام دهند یا به اندازه ۶ درصد از گردش مالی جهانی خود جریمه شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته