دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

استفاده از هوش مصنوعی در ارتش فیلیپین ممنوع شد

استفاده از هوش مصنوعی در ارتش فیلیپین ممنوع شد
ارتش فیلیپین به دلیل خطرات امنیتی دستور توقف استفاده از اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی را صادر کرد.
کد خبر : 874594

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از دانیا نیوز، ارتش فیلیپین به دلیل خطرات امنیتی دستور توقف استفاده از اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی را صادر کرد.

«مانیل فیلیپین»، رئیس دفاع فیلیپین به همه کارکنان دفاعی و ارتش ۱۶۳ هزار نفری دستور داده است که از استفاده از برنامه‌های دیجیتالی که از هوش مصنوعی برای تولید پرتره‌های شخصی استفاده می‌کنند، خودداری کنند، زیرا می‌تواند خطرات امنیتی ایجاد کند.

«ژیلبرتو تئودورو جونیور»، وزیر دفاع، این فرمان را در یادداشتی در ۱۴ اکتبر صادر کرد، زیرا نیرو‌های فیلیپین در تلاش برای تضعیف شورش‌های کمونیستی و دفاع از منافع سرزمینی در دریای مورد مناقشه چین جنوبی هستند.

وزارت دفاع ملی صحت این یادداشت را که در روز‌های اخیر در فضای مجازی منتشر شده بود، تائید کرد، اما جزئیات دیگری از جمله آن‌چه که تئودورو را بر آن داشت تا این ممنوعیت را صادر کند، ارائه نکرد.

تئودورو به‌طور خاص در مورد استفاده از یک برنامه دیجیتال هشدار داد که کاربران را ملزم می‌کند حداقل ۱۰ عکس از خود ارسال کنند و سپس از هوش مصنوعی برای ایجاد یک فرد دیجیتالی که نحوه صحبت و حرکت یک فرد واقعی را تقلید می‌کند، استفاده می‌کند. 

وی گفت که چنین برنامه‌هایی خطرات قابل‌توجهی برای حفظ حریم خصوصی و امنیتی دارند. این برنامه به ظاهر بی‌ضرر و سرگرم کننده مجهز به هوش مصنوعی می‌تواند به‌طور مخرب برای ایجاد پروفایل‌های جعلی استفاده شود که می‌تواند منجر به سرقت هویت، مهندسی اجتماعی، حملات فیشینگ و سایر فعالیت‌های مخرب شود. قبلاً گزارشی از چنین موردی وجود داشته است.

تئودورو به همه کارکنان دفاعی و نظامی دستور داد از برنامه‌های تولید عکس هوش مصنوعی استفاده نکنند و در به اشتراک‌گذاری اطلاعات به صورت آنلاین هوشیار باشند. اقدامات آن‌ها باید مطابق باارزش‌ها و سیاست‌های وزارت دفاع فیلیپین باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر