دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

خورشیدگرفتگی بعدی چه زمانی خواهد بود؟

خورشیدگرفتگی بعدی چه زمانی خواهد بود؟
در حالی که کسوف ۱۴ اکتبر ۲۰۲۳ (۲۲ مهر ماه ۱۴۰۲) تقریبا کل نیمکره غربی را در بر گرفته بود، خورشیدگرفتگی بعدی در ۸ آوریل ۲۰۲۴ (۲۰ فروردین ۱۴۰۳) از سه کشور مزیک، ایالات متحده و کانادا عبور خواهد کرد.
کد خبر : 873412

به گزارش فناوری خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از نیویورک تایمز، شاید تصاویر خورشیدگرفتگی حلقوی ۱۴ اکتبر ۲۰۲۳ (۲۲ مهر ماه ۱۴۰۲) را مشاهده کرده باشید و به اندازه کافی از دیدن آن سیر نشده باشید.

خبر خوب این است که به‌زودی یک خورشیدگرفتگی دیگر در راه است: خورشیدگرفتگی کامل، و بدون حلقه آتش. در حالی که خورشیدگرفتگی اخیر تقریباً کل نیمکره غربی را در بر گرفت، خورشیدگرفتگی کامل در ۸ آوریل ۲۰۲۴ (۲۰ فروردین ۱۴۰۳)، از سه کشور مکزیک، ایالات متحده و کانادا عبور خواهد کرد به‌طوری‌که برخی آن را خسوف بزرگ آمریکای شمالی می‌نامند.

کسوف حلقوی و کسوف بزرگ آمریکا که در اوت ۲۰۱۷ رخ داد هر دو از شمال غربی به جنوب شرقی ایالات متحده رفته بود. خورشید گرفتگی آینده قرار است مسیر دیگری را طی کند. با رسیدن به مازاتلان، مکزیک، وارد تگزاس شود و قبل از رسیدن به استان‌های شرقی کانادا، از حدود ده ایالت دیگر عبور می‌کند.

این برای نیویورکی‌ها، تجربه خوبی خواهد بود اگرچه باید به شهر‌هایی مانند بوفالو، سیراکوز و روچستر سفر کنید تا تاریکی مطلق را در طول روز تجربه کنید. برخی مکان‌ها در مسیر تجربه‌های تکراری از رویداد‌های دیگر خواهند داشت.

مردم از قبل برای دیدن کسوف کامل بلیت رزرو می‌کنند و عینک مورد کسوف را می‌خرند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته