دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

متا حدود ۸۰۰ هزار پست مربوط به حماس را حذف کرد

متا حدود ۸۰۰ هزار پست مربوط به حماس را حذف کرد
شرکت متا، بیش از ۷۹۰ هزار پست را که به طور قابل توجهی از اقدامات حماس حمایت می‌کردند را حذف یا برچسب‌گذاری کرد.
کد خبر : 873194

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از بلومبرگ، متا، شرکت مادر فیسبوک و اینستاگرام، ۷۹۵ هزار پست را که به طور قابل توجهی از اقدامات حماس (جنبش مقاومت اسلامی فلسطین) پس از عملیات طوفان الاقصی حمایت می‌کردند را حذف کرده یا به عنوان محتوای نگران کننده برچسب گذاری کرده است.

پس از آنکه تیری برتون، کمیسر اروپایی، مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیسبوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی در مورد مبارزه با اطلاعات نادرست مرتبط با حماس، هشدار داد، متا اعلام کرده است که با حقیقت‌سنجی‌هایی که به زبان عبری و عربی کار می‌کند، هشتگ‌های خاص را مسدود می‌کند و اقدامات دیگری را انجام می‌دهد.

گزارش شده است که متا در پی این اقدامات، محتوای ناقض سیاست‌های خود را به زبان‌های عبری و عربی هفت برابر بیشتر از چند ماه گذشته حذف کرده است.

این شرکت اعلام کرد، حماس که توسط ایالات متحده، اتحادیه اروپا و بریتانیا به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته می‌شود، در تمام پلتفرم‌های خود (فیس بوک، اینستاگرام، واتس اپ) و هرگونه تمجید یا حمایت قابل توجه از آن‌ها ممنوع است وحذف خواهد شد.

متا در بیانیه‌ای گفت: «تیم‌های متخصص از سراسر شرکت ما شبانه روز برای نظارت بر پلتفرم‌ها کار می‌کنند، در حالی که از توانایی افراد برای استفاده از برنامه‌های ما برای روشن کردن تحولات مهم در زمین محافظت می‌کنند.»

گفتنی است، عملیات طوفان الاقصی از سوی گروه‌های مقاومت فلسطین در غزه باعث شد تا صدها صهیونیست به هلاکت رسیده و صد‌ها نفر دیگر از ساکنان اراضی اشغالی زخمی و یا اسیر شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته