دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی‌ مجلس تأکید کرد؛

لزوم توجه به دانش‌بنیان‌ها در حوزه هوش مصنوعی

لزوم توجه به دانش‌بنیان‌ها در حوزه هوش مصنوعی
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: توجه به جایگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاقیت آنها در حوزه هوش مصنوعی می‌تواند باعث رشد هرچه بیشتر این حوزه شود.
کد خبر : 873056

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، بیژن نوباوه نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در مراسم افتتاحیه رویداد ملی عصر امید البرز گفت : با توجه به نوظهور بودن هوش مصنوعی و اطلاعات کمی که در این حوزه داریم تلاش کردیم با نگاه به توسعه علمی کشور در ۵ سال آینده در برنامه توسعه هفتم بندهای مفیدی را برای آن در نظر بگیریم.

وی ادامه داد: در حوزه فرهنگ و رسانه که رسالت ما در مجلس شورای اسلامی است تلاش کردیم به طور ویژه به این موضوع بپردازیم.

نوباوه ادامه داد: قطعا اطلاعات ارائه شده در این همایش برای حاکمیت و تصمیم‌گیرندگان بسیار مفید است.  

وی افزود: در این چهل سال رشد و شکوفایی علم بسیار چشمگیر بوده و در ده دوازده سال گذشته حرکت های بسیار خوبی داشتیم  اما طبق آمار و ارقام ارائه شده فاصله ما دنیا فاصله معنا داری است به طوری‌که تعداد مقالات با تعداد پتنت‌ها قابل مقایسه نیست. به این معنا که اندیشمند زیاد است اما نمچنان فاصله علم و صنعت در کشور زیاد استو

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اگر بخواهیم جایگاه علمی کشور را حفظ کنیم نیاز به توسعه علوم و اطلاع رسانی داریم. جایگاه بایسته در هوش مصنوعی وجود ندارد و توجه به جایگاه شرکت های دانش بنیان و خلاقیت آن می‌تواند باعث رشد هرچه بیشتر این حوزه شود.

وی گفت: مجلس برای همکاری بیشتر در این زمینه آمادگی دارد. از این زو ارتباط هرچه بیشتر رسانه و دانشگاه‌ها می‌تواند نوید بخش روزهای بهتر باشد.

به گزارش آنا، رویداد ملی عصر امید «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» در قالب ۱۵ کمیته تخصصی و با حضور ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان از ۲۲ تا ۲۵ مهر جاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته