دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

کیوسک‌های هولوگرامی مبتنی بر هوش مصنوعی ثبت سفارشات را آسان‌تر کردند

کیوسک‌های هولوگرامی مبتنی بر هوش مصنوعی ثبت سفارشات را آسان‌تر کردند
ثبت آسان سفارشات و معرفی محصولات و تعامل متقابل با کاربر توسط کیوسک‌های هولوگرامی هوش مصنوعی ممکن شد.
کد خبر : 872778

محمدابراهیم زاده مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان حاضر در رویداد ملی عصر امید «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری علم و فناوری آنا درباره محصولی که در این رویداد ارائه کرده‌اند، گفت: ما در زمینهٔ سیستم‌های هولوگرافیک و هوش مصنوعی فعالیت می‌کنیم. این ماژول به دو بخش اصلی کنترل‌پنل و نمایشگر سه‌بعدی تقسیم می‌شود، کنترل‌پنل دستگاه یک مانیتور ۳۲ اینچی مجهز به سنسور لمسی حرارتی هست که خروجی تصویر باکیفیت 4K را ارائه می‌دهد، این مانیتور با زاویه ۴۵ درجه روی بدنه دستگاه تعبیه‌شده تا سهولت در استفاده را برای کاربر فراهم سازد و بخش دوم دستگاه نیز نمایشگر هولوگرامی آن می‌باشد.

وی ادامه داد: این دستگاه برای نخستین بار در کشور ارائه‌شده و نمونه مشابه ندارد، که مانند انسان عمل می‌کند و یک کاراکتر هوشمند داخل آن است و در هر صنفی به نسبت تقاضا صحبت می‌کند و نیازها را برطرف می‌کند .

 ابراهیم‌زاده افزود: مثلاً یک مجموعه رستوران، در این مانیتور منوی کامل با منو ویژه مجموعه قرار دارد و کاربر می‌تواند سفارش خود را انجام داده و در صورت نیاز سرویس غذای دلخواه خود را آماده و ثبت کند و پس از اتمام فرایند، نسبت به خرید از طریق پوز کنار دستگاه اقدام کرده و رسید سفارش خود را از دستگاه تحویل بگیرد

وی افزود: این کیوسک و یک کاراکتر سی‌سانتی داخل محفظه هولوگرام دارد که دارای دوربین و میکروفون بوده و قابل ارتباط و تعامل با دیگران است.

ابراهیم‌زاده با اشاره به اینکه صفرتا صد این دستگاه بومی سای شده و از قطعات داخلی است افزود: این دستگاه برای اولین بار در کشور ارائه‌شده و نمونه خارجی ندارد است؛ همچنین سیستم آفلاین بوده و در بحث درک گفتار به‌واسطه این آفلاین بودن دو برابر سریع‌تر از گوگل عمل می‌کند. همچنین این سیستم مجهز به یک هوش مصنوعی فارسی قدرتمند است.

به گزارش آنا، رویداد ملی عصر امید «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» در قالب ۱۵ کمیته تخصصی و با حضور ۲۰۰ شرکت دانش بنیان از ۲۲ تا ۲۵ مهر جاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار می‌شود.

همراه با این رویداد، نخستین کنفرانس ملی پژوهش و نوآوری در هوش مصنوعی، نمایشگاه دستاورد‌های نوین در هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء، نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی با محوریت چالش‌های علمی در حوزه هوش مصنوعی برگزار خواهد شد.

 

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته