دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
عیسی زارع پور:

هوشمندسازی شبکه پستی منجر به رونق کسب‌و‌کارها می‌شود

هوشمندسازی شبکه پستی منجر به رونق کسب‌و‌کارها می‌شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اگر قرار است شاهد تحول در اقتصاد دیجیتال باشیم یکی از ارکان اساسی آن هوشمندسازی شبکه پستی است که منجر به رونق کسب‌و‌کارها در سراسر کشور می‌شود.
کد خبر : 872456

به گزارش خبرنگار ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری علم و فناوری آنا، عیسی زارع‌ پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح پروژه‌های شرکت ملی پست به مناسبت روز جهانی پست که پیش از ظهر امروز در مرکز تجزیه و مبادلات پستی خلیج فارس برگزار شد، گفت: روز جهانی پست را به همه همکاران عزیز در شبکه گسترده پستی تبریک می‌گویم. در روز‌های که سازمان و ادارات به دلایل مختلف تعطیل هستند، همکاران شرکت ملی پست به صورت شبانه‌روزی برای ارائه خدمات به مردم فعالیت می‌کنند. 

وی در ادامه افزود: شرکت ملی پست سالی سیصد میلیون بسته را در سراسر کشور جابه‌جا می‌کند. لازم است فرآیند هوشمندسازی پست شتاب بگیرد. باید با استفاده از فناوری‌های نظیر هوش مصنوعی و اینترنت هوشمند برای هوشمندسازی کامل دریافت، تجزیه، رهسپاری و تحویل مرسوله استفاده شود.

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات بیان کرد: نتیجه هوشمندسازی کامل پست این است که مردم دقیقا می‌دانند در چه زمانی و مدت بسیار کوتاهی مرسوله خود را دریافت کنند. هم‌اکنون مدت انتظار برای دریافت مرسوله در دو استان سه ساعت است ولی باید این زمان کاهش یابد. هوشمندسازی باید نتیجه داشته باشد و منجر به افزایش رضایت‌مندی مردم شود. باید به نقطه‌ای برویم که در کمتر از یک ساعت مرسولات را تجزیه کنیم. امروز پست در سراسر دنیا به پیشران اقتصاد دیجیتال تبدیل شده است. اگر قرار است شاهد تحول در اقتصاد دیجیتال باشیم یکی از ارکان اساسی آن هوشمندسازی و توسعه شبکه پستی است. 

زارع‌پور عنوان کرد: قطعا توسعه پست منجر به رونق کسب‌و‌کارها در سراسر کشور می‌شود. باتوجه به جابه‌جایی مرسولات پستی به صورت فیزیکی توسعه ناوگان پستی اهمیت زیادی دارد و آن‌چه امروز رخ داده است، اهمیت بالایی دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر