دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

نقش‌آفرینی ۹ هزار شرکت دانش‌بنیان در اقتصاد کشور

نقش‌آفرینی ۹ هزار شرکت دانش‌بنیان در اقتصاد کشور
رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری گفت: بیش از ۹ هزار شرکت دانش‌بنیان در اقتصاد کشور نقش‌آفرینی می‌کنند.
کد خبر : 872348

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، امیرحسین میرآبادی، رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با اشاره به جایگاه و توانایی رایزنان فرهنگی ایران در معرفی دستاورد‌های فناورانه و خلاق شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی به دیگر کشور‌ها گفت: بیش از ۹ هزار شرکت دانش‌بنیان در اقتصاد کشور نقش‌آفرینی می‌کنند که بخشی از این شرکت‌ها محصولات خود را به بازار‌های بین‌المللی عرضه کرده و یا دارای ظرفیت صادراتی هستند.

وی افزود: در این نمایشگاه، گوشه‌ای از تازه‌ترین دستاورد‌های این دست شرکت‌ها ارائه شده است و این بازدید فرصتی برای گفت‌وگوی مشترک و توسعه همکاری‌های فناوری برای توسعه صادرات محصولات دانش‌بنیان ایجاد می‌کند.

میرآبادی با توضیح دستاورد‌های خانه فناوری و نوآوری ساخت ایران گفت: فضای آی هیت و دستاورد‌هایی که در این نمایشگاه ارائه می‌شود ویترین خوبی از توانمندی‌های فناورانه و نوآورانه شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و صنایع خلاق کشور است که به کمک ظرفیت و توانمندی رایزنی فرهنگی در شناخت نیاز‌ها و سلایق کشور‌های دیگر، می‌توان زمینه را برای صادرات هرچه بیش‌تر این محصولات فراهم کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته