دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

همگرایی اتحادیه اروپا و ژاپن برای قانون‌گذاری هوش مصنوعی

همگرایی اتحادیه اروپا و ژاپن برای قانون‌گذاری هوش مصنوعی
اتحادیه اروپا و ژاپن در حال تعمیق همکاری در زمینهٔ فناوری‌هایی همچون هوش مصنوعی، امنیت سایبری و تراشه‌ها هستند که برای امنیت اقتصادی مهم هستند.
کد خبر : 872239

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز، یک مقام ارشد اعلام کرد که اتحادیه اروپا شاهد همگرایی با ژاپن برای تفکر در مورد هوش مصنوعی مولد است.

«ورا جورووا»، معاون ارزش‌ها و شفافیت کمیسیون اروپا در مصاحبه‌ای گفت: من همگرایی زیادی در نگاه به هوش مصنوعی مولد می‌بینم.

اتحادیه اروپا در تنظیم فناوری نوظهور با قانون سخت‌گیرانه هوش مصنوعی پیشرو هست، درحالی‌که ژاپن به دنبال دستورالعمل‌های انعطاف‌پذیرتر از اتحادیه اروپا برای تقویت رشد اقتصادی است.

اتحادیه اروپا و ژاپن در حال تعمیق همکاری در زمینهٔ فناوری‌هایی مانند هوش مصنوعی، امنیت سایبری و تراشه‌ها هستند که برای امنیت اقتصادی مهم هستند.

جورووا در حاشیه یک انجمن در مورد حاکمیت اینترنت در کیوتو گفت: من اخیراً در چین بودم و موضوع کاملاً متفاوت است. می‌توانم با شرکای ژاپنی خود صحبت کنم، زیرا ما مجبور نیستیم موارد اساسی را برای یکدیگر توضیح دهیم. 

گروه هفت قدرت صنعتی در حال بحث در مورد رهنمود‌هایی برای هوش مصنوعی مولد هستند، فناوری که با هیجان و نگرانی مواجه شده، آن هم به‌خاطر فرآیندی که در هیروشیما ایجاد شده است. 

به گفته جورووا مذاکرات در مسیر راه‌اندازی رایزنی‌ها در مورد چارچوبی برای هوش مصنوعی است، اما یک آیین‌نامه رفتاری برای شرکت‌های درگیر در هوش مصنوعی به کار بیشتری نیاز دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر