دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

برگزیده جایزه مصطفی: جایزه‌ام‌ را به دانشمندان جوان اهدا می‌کنم

برگزیده جایزه مصطفی: جایزه‌ام‌ را به دانشمندان جوان اهدا می‌کنم
برگزیده پنجمین دوره جایزه مصطفی گفت: این جایزه را برای ایجاد جایزه‌ای جدید در راستای ارج نهادن به دانشمندان جهان اسلام اهدا می‌کنم.
کد خبر : 871186

به گزارش خبرنگار علم و فناوری آنا، امید فرخ‌زاد برگزیده پنجمین دوره جایزه مصطفی امشب در مراسم اختتامیه این جایزه عنوان کرد: مفتخرم که یکی از برگزیدگان جایزه در سال ۲۰۱۳ هستم؛ این جایزه نمایانگر همکاری در علم و رشته پزشکی برای ساختن جهانی بهتر است.

فرخ‌زاد با تأکید بر اینکه نباید علم و دانش مرز جغرافیایی داشته باشد، گفت: در دوران گذشته دانشمندان از نقاط دنیا با یکدیگر همکاری و در توسعه علم نقش‌آفرینی کردند.

به گفته او، تصمیم گرفتم به‌صورت ‌نمادین این جایزه را با دانشجویان دکتری به اشتراک بگذارم.

فرخ‌زاد گفت: من در تهران به دنیا آمدم و در خانواده‌ای بزرگ شدم که تحصیلات در آن خصوصاً برای پدرم اهمیت داشت. او در تحقیقات علمی و پزشکی من تأثیر گذاشت.

او گفت: جایزه مصطفی نماد دستاورد علمی است که قسمت معنوی آن را به مردم و سرهنگ علی فرخ‌زاد؛ پدرم تقدیم می‌کنم. همچنین قسمت مادی جایزه را برای ایجاد یک جایزه جدید و در راستای ارج نهادن به دانشمندان جوان مجدداً به جایزه مصطفی اهدا می‌کنم.

فرخ‌زاد در ادامه گفت: از جایزه مصطفی به خاطر انتخاب کار‌های تحقیقاتی تشکر‌می کنم؛ همچنین از خانواده و پروفسور لنگر، دانشجویان فوق دکترا تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/

ارسال نظر