دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

راهکار‌های علمی برای پیشگیری از مصدومیت هنگام ورزش در باشگاه

راهکار‌های علمی برای پیشگیری از مصدومیت هنگام ورزش در باشگاه
امروزه بدنسازی و استفاده از وزنه‌ها و دمبل‌های سنگین به یکی از محبوب‌ترین ورزش‌های جهان تبدیل شده است و تقریباً در همه شهرها و محلات شاهد حضور باشگاه‌های بدنسازی هستیم؛ اما در این میان استفاده از وزنه‌ها می‌تواند آسیب‌هایی جدی در پی داشته باشند.
کد خبر : 871089

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، ورزش‌هایی مانند بدن‌سازی و وزنه‌برداری اغلب ممکن است منجر به بروز آسیب‌هایی تصادفی شده یا فرد ورزشکار به دلیل تکنیک اشتباه دچار مصدومیت شود. به همین دلیل کارشناسان راهکارهایی را ارائه می‌دهند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید خطر مصدوم شدن در حین تمرینات را کاهش دهید و با خیال راحت ورزش کنید. به یاد داشته باشید بلند کردن اشتباه هر نوع وزنه‌ای می‌تواند باعث آسیب شود.

اگرچه بدنسازی و وزنه‌برداری بهترین راه برای ساخت عضلات و افزایش قدرت در عضلات است؛ اما گاهی اوقات می‌تواند منجر به آسیب شود. هنگامی‌که شما وزنه‌های بسیار سنگین بلند می‌کنید، فشار زیادی به مچ دست شما وارد می‌شود. آسیب‌های ورزشی همواره ممکن است به‌طور تصادفی یا زمانی‌که تمرین را با تکنیک مناسب انجام نمی‌دهید اتفاق بیفتد.

قبل از بلند کردن وزنه بدن خود را گرم کنید

گرم کردن مناسب و کسب آمادگی برای وزنه زدن بسیار مهم است. بهتر است در ابتدا و هنگامی‌که کل بدن خود را گرم می‌کنید، روی برخی تمرینات مچ دست مانند چرخش مچ و کشش نیز تمرکز کنید. گرم کردن مناسب پیش از تمرینات ورزشی مانند چرب کردن مفاصل و عضلات برای جلوگیری از شکستگی است.

عجله نکنید

عجله بی‌دلیل در هر کاری بد است و این ایده خوبی نیست که در ورزش عجله کنید. عجله کردن به‌خصوص زمانی که وزنه می‌زنید بسیار خطرناک است. داشتن آرامش و انجام تمرینات با تمرکز و زمان مناسب مفید بوده و عجله کردن هیچ‌گاه به شما کمک نمی‌کند تا سریع‌تر به وضعیت بدنی مناسب خود برسید. کارشناسان توصیه می‌کنند در هنگام ورزش، قوانینی را که منجر به آسیب می‌شود رعایت کنید.

ارتباط ذهن و ماهیچه

وقتی مربیان از شما می‌خواهند بدون عجله ورزش کنید، این موضوع تنها برای پیشگیری از آسیب‌های فوری نبوده و تمرکز در حین تمرین به هوشیار نگه‌داشتن شما کمک می‌کند. این یک اصل مهم است که مغز و بدن شما باید در حین تمرین هماهنگ باشند. بنابراین، در هنگام تمرینات ورزشی، یک ارتباط رشته‌ای ذهن و عضله ایجاد کنید.

وزنه‌های متناسب با توانایی خود انتخاب کنید

به گزارش آنا، در هنگام شروع بدنسازی به یاد داشته باشید کسب استقامت و قدرت برای بلند کردن وزنه‌های سنگین زمان‌بر است. شما ممکن است در باشگاه با افرادی روبه‌رو شوید که وزنه‌هایی سنگین بلند می‌کنند. این موضوع نباید باعث هیجان‌زده شدن شما شود و به‌هیچ‌عنوان بیش از ظرفیت خود وزنه بلند نکنید. بنابراین توصیه می‌شود، اگر مبتدی هستید، هرگز به سراغ سنگین‌ترین وزنه‌ها نروید و وزنه‌های انتخابی‌تان را به‌مرور و طی جلسات بعدی با شیب ملایم افزایش دهید.

انتهای پیام/

ارسال نظر