دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

متا در نروژ جریمه شد

متا در نروژ جریمه شد
نروژ از رگولاتوری اتحادیه اروپا خواست مالک فیسبوک را به خاطر نقض حریم خصوصی جریمه کند.
کد خبر : 870467

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا به نقل از رویترز، نروژ از رگولاتوری اتحادیه اروپا خواست مالک فیسبوک را به خاطر نقض حریم خصوصی جریمه کند.

رگولاتوری داده نروژ به جریمه جاری اعمال شده بر پلتفرم‌های متا اشاره کرد. او به اداره اطلاعات اروپا گفت: حرکتی که می‌تواند مجازات را دائمی کند و آن را به اتحادیه اروپا گسترش دهد.

رگولاتوری اتحادیه اروپا به رویترز تایید کرد که درخواست گسترش این جریمه را دریافت کرده است. در این بیانیه آمده است که ابتدا یک ارزیابی از این پرونده انجام خواهد داد و پس از آن دو هفته فرصت خواهد داشت تا تصمیم فوری الزام آور خود را اتخاذ کند.

مالک فیسبوک و اینستاگرام از تاریخ ۱۴ اوت به مدت سه ماه به خاطر نقض حریم خصوصی کاربران با برداشت داده‌های آن‌ها و استفاده از آن برای هدف قرار دادن تبلیغات در آن ها، یک میلیون کرون (۹۳۰۰۰ دلار) جریمه شده است.

این حداکثر دوره‌ای است که رگولاتوری نروژی مجاز به اعمال چنین جریمه‌ای است.

دات نت اکنون تصمیم خود را به هیات حفاظت از داده اروپا (EDPB) ارجاع می‌دهد که می‌تواند این تصمیم را دائمی کند و آن را به اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا گسترش دهد. نروژ عضو اتحادیه اروپا نیست، اما بخشی از بازار واحد اروپا است.

توبیاس جودین، رئیس بخش بین الملل داتکام به رویترز گفت: متا به تصمیم ما در نروژ احترام نمی‌گذارد و آن‌ها به نقض قانون در سراسر اروپا ادامه می‌دهند.

بیش از ۲۵۰ میلیون نفر اعتراض خود را اعلام کردند. بنابراین، لازم است که تصمیم نهایی را از هیات حفاظت داده اروپا بگیریم تا بتوانیم انطباق را در سطح اروپا اعمال کنیم. 

این تصمیم پس از آن گرفته شد که متا به دنبال حکم موقت علیه جریمه دات نت بود.

متا گفت: با توجه به اینکه از قبل متعهد به حرکت به سمت مبنای قانونی رضایت برای تبلیغات در اتحادیه اروپا شده است از تصمیم روزگذشته شگفت زده شده است.

یکی از سخنگویان متا گفت: ما از طریق رگولاتور اصلی خود در اتحادیه اروپا، کمیسیون حفاظت از داده ایرلند، در حال مذاکره فعال با مقامات مربوطه حفاظت از داده‌ها در این زمینه هستیم و در آینده‌ای نزدیک چیز‌های بیشتری برای به اشتراک گذاشتن خواهیم داشت. 

رگولاتور نروژی گفته است که مشخص نیست متا چه زمانی و چگونه به دنبال کسب رضایت کاربران خواهد بود و در این میان حقوق کاربران نقض می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر