دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

ساخت آمبولانس پرنده مجهز با سرعت ۴۶۰ کیلومتر بر ساعت

ساخت آمبولانس پرنده مجهز با سرعت ۴۶۰ کیلومتر بر ساعت
یک شرکت آمریکایی به‌تازگی از آمبولانس پرنده جدیدی رونمایی کرد که می‌تواند با سرعتی حدود ۴۶۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند.
کد خبر : 869889

به گزارش خبرنگار علم و فناوری آنا، یک شرکت آمریکایی مستقر در کالیفرنیا به‌تازگی از آمبولانسی پرنده به نام «JA۱ Pulse» رونمایی کرد که قادر است با سرعتی حدود ۴۶۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند و به دلیل قابلیت پرواز می‌تواند در مدت‌زمانی بسیار کوتاه به هر نقطه شهر‌های شلوغ و پرترافیک دسترسی داشته باشد.

این شرکت اکنون قراردادی به مبلغ ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار با نیروی هوایی ایالات‌متحده منعقد کرده و نخستین سفارش تجاری خود را از مرکز خدمات آمبولانس (Falck) مستقر در دانمارک دریافت کرده است.

آمبولانس (JA۱ Pulse) از فناوری برقی برخاست و فرود عمودی (eVTOL) استفاده کرده و این امکان را برای آمبولانس فراهم می‌کند که در مناطق صعب‌العبور فرود آید. با این طراحی، (Jump Aero) قصد دارد به متخصصان پزشکی کمک کند تا با تجهیزات حیاتی و ضروری به مناطق دور از دسترس امدادرسانی کرده و در شرایط اضطراری مانند وقوع سیل، زلزله و ... به بیماران و مصدومان کمک کنند.

بنا بر اعلام این شرکت، (JA۱ Pulse )سریع‌ترین شکل حمل‌ونقل امدادی پایدار محسوب شده و هدف آن‌ها این است که در کمتر از هشت دقیقه به هر مکانی در شعاع ۵۰ کیلومتری مراکز استقرار خود برسند.

ژاکوب رئیس مدیرعامل شرکت سازنده این آمبولانس، در این رابطه می‌گوید: با فعال کردن کمک‌های حرفه‌ای برای دسترسی به‌موقع به مکان‌های سخت، می‌توانیم خدمات بهبودیافته‌ای را به مشتریان خود ارائه دهیم. این شرکت امیدوار است تا سال ۲۰۲۷ نخستین نمونه‌های (JA۱ Pulse) را وارد بازار کند.

به گزارش آنا، ۱۰ ویژگی کلیدی آمبولانس‌های (JA۱ Pulse) دم نگهدار ایستاده دوباله با L/D بالا و ناحیه جلویی پایین، پنجره بزرگ میانی و طراحی شیب‌دار بدنه، سیستم محافظت کامل سرنشین، کنترل پرواز ساده، عدم شکست تک نقطه‌ای، طراحی ملخ‌ها بالاتر از ارتفاع سر انسان، کنترلر پرواز تطبیقی/ML، چتر هواپیما بالستیک، قابلیت حمل بدون جداسازی تریلر تخت و نگهداری آسان نام دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر