دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

همکاری مشترک کارخانه نوآوری آمپر با بنیاد دیپلماسی عمومی

همکاری مشترک کارخانه نوآوری آمپر با بنیاد دیپلماسی عمومی
رئیس بنیاد دیپلماسی عمومی ایران به‌ ضرورت سرمایه‌گذاری دستگاه‌های اجرایی بر استارت‌آپ­‌های صنایع خلاق و فرهنگی تأکید کرد.
کد خبر : 869455

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، رئیس بنیاد دیپلماسی عمومی ایران به‌ ضرورت سرمایه‌گذاری دستگاه‌های اجرایی بر روی استارت‌آپ‌های صنایع خلاق و فرهنگی تأکید کرد. مهدی قلعه‌نوی رئیس بنیاد دیپلماسی عمومی ایران و هیئت همراه از کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر بازدید کردند.

در این بازدید پرویز کرمی مدیرعامل کارخانه نوآوری آمپر ضمن معرفی شتاب‌دهنده و استارت‌آپ‌های مختلف مستقر در آمپر با تأکید بر بهره‌مندی بنیاد دیپلماسی عمومی ایران از توانمندی‌ها و دستاوردهای سه شتاب‌دهنده حاضر در آمپر و استارت‌آپ‌های زیرمجموعه در حوزه هوشمند سازی خودرو، سلامت و امنیت غذایی و به‌ویژه فناوری‌های نرم و صنایع خلاق در شناسایی و شناساندن شرکت‌های خلاق و فعال در حوزه‌های فرهنگ و هنر که تاکنون بیش از دو هزار شرکت بالغ شده‌اند تأکید کرد و گفت: شتاب‌دهنده آمپر چنج، فعال در حوزه صنایع خلاق و فرهنگی این آمادگی را دارد که در کنار بنیاد دیپلماسی عمومی در زمینه شناسایی و صادرات صنایع خلاق فعالیت مشترک داشته باشد.

قلعه‌نوی رئیس بنیاد دیپلماسی عمومی ایران نیز در این نشست ضمن تحسین فعالیت‌های و اقدامات صورت گرفته در کارخانه نوآوری آمپر و همچنین به‌کارگیری تعداد زیادی از فارغ‌التحصیلان و نخبگان دانشگاهی در شناسایی و رفع چالش‌های صنایع و نیازمندی‌های کشور از طریق به وجود آوردن استارت‌آپ‌ها گفت: استفاده از ظرفیت وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌های اجرایی در داخل و خارج کشور برای شناسایی و صادرات محصولات و نیز بهره‌مندی از خانه‌های نوآوری و فناوری برای صادرات محصولات دانش‌بنیان و خلاق ایرانی و نیز همکاری‌های فناورانه یکی از اقداماتی است که در راستای بنیاد دیپلماسی عمومی ایران تعریف‌شده است.

همچنین کمک به شناسایی و حل مشکلات اجرایی شرکت‌های دانش و خلاق در حوزه صادرات و بازاریابی، همراهی در برنامه‌های داخلی و بین‌المللی شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق از دیگر راهکارهایی است که می‌تواند به توسعه بازار و کسب‌وکار این شرکت‌ها در همکاری مشترک میان آمپر و این بنیاد کمک کند.

قلعه‌نوی در این نشست پیشنهاد انعقاد یک تفاهم‌نامه همکاری بنیاد دیپلماسی عمومی ایران با کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر برای توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، افزایش توان صادراتی این شرکت‌ها و ورود محصولات ایران ساخت به بازار بین‌المللی در حوزه‌های فناورانه و صنایع خلاق و فرهنگی تأکید کرد.

شایسته یادآوری است کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر در فضایی به وسعت ۱۰ هزار متر و در دو سوله مجزا هر سوله دو هزار مترمربع و در سه حوزه حمل‌ونقل، سلامت و سالمندی، آی‌تی و اینترنت اشیا و هوش مصنوعی و بیمه با داشتن دفاتر و فضای کار اشتراکی و فب‌لب تخصصی به‌عنوان بازوی نوآوری هلدینگ رایزکو در حال فعالیت است.

انتهای پیام/

ارسال نظر