دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دایرةالمعارف دانش‌بنیان‌ها 16؛

چه شرکت‌هایی مستعد دانش‌بنیان محسوب می‌شوند؟

چه شرکت‌هایی مستعد دانش‌بنیان محسوب می‌شوند؟
شرکت‌های مستعد دانش‌بنیان یا نوع ۳، شرکت‌هایی هستند که شرایط لازم را برای دانش‌بنیان شدن ندارند؛ اما اگر از آن‌ها حمایت شود و معیار‌های ارزیابی را دارا باشند، مستعد دانش‌بنیان محسوب می‌شوند.
کد خبر : 868753

به گزارش خبرنگار علم و فناوری آنا، شرکت های مستعد دانش بنیان یا نوع ۳، همانطور که از نام این نوع شرکت‌ها پیداست، شرکت‌هایی هستند که شرایط لازم را برای دانش بنیان شدن ندارند اما اگر از آنها حمایت شود ومعیارهای ارزیابی را دارا باشند، مستعد دانش بنیان شدن هستند.
 
 شرکت هایی که در مسیر تکمیل دانش فنی یک محصول دانش بنیان هستند  و بخش‌هایی از دانش فنی پیچیده را کسب کرده و دارای نیروی انسانی متخصص در زمینه محصول باشند اگر معیارهای دانش بنیان شدن را دارا باشند با تشخیص شورای تخصصی دبیرخانه کارگروه دانش بنیان به مدت ۲ سال تایید می شوند.
 
شرکت های مستعد دانش بنیان یا نوع سه، ملاک های «آیین نامه ارزیابی موسسات و شرکت های دانش بنیان» را ندارند اما گاها اگر شرایط مهلت و پشتیبانی فراهم باشد، می توانند آن را کسب کنند. بعد از اینکه مرکز موسسات و شرکت های دانش بنیان، بررسی های مربوطه را انجام داد، این گونه شرکت ها به شکل شرکت های مستعد دانش بنیان، پذیرش می شوند.
 
شرکت های مستعد دانش بنیان به 4 گروه تقسیم می شوند؛

1)شرکت هایی که محل اصلی فعالیت آنها درمناطق کمتر برخوردارباشد

2)شرکت هایی که در حل مسایل راهبردی یا اساسی کشورنقش داشته باشند

3)شرکت هایی که محل اصلی فعالیت آنها پارک های علم و فناوری و مراکز رشد فناوری است

4) شرکت هایی که در حوزه صنایع فرهنگی، خلاق، نوآفرین و علوم انسانی و اجتماعی فعالیت می کنند

انتهای پیام/

ارسال نظر