دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
توسط یک شرکت دانش بنیان محقق شد؛

راه‌اندازی آزمایشگاه مجهز برای تست تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی

راه‌اندازی آزمایشگاه مجهز برای تست تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی
محققان یک شرکت دانش‌بنیان موفق به راه‌اندازی یک آزمایشگاه مجهز با هدف‌گذاری تجهیزات ایمنی آتش‌نشانی شدند.
کد خبر : 867090

منصور امامی، رئیس هیئت‌مدیره یک شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه این شرکت در زمینه تجهیزات پیشرفته با کسب دانش فنی فعالیت می‌کند به خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا گفت: در این شرکت موفق شدیم محصولاتی از جمله «شیر‌های ویفری» در «مدل‌های اکسنتریک» و «دبل اکسنتریک» کاربردی در صنعت پالایش و پتروشیمی تولید کنیم؛ اکنون هم «شیر‌های دیلوج ولو» و «سیستم‌های فوم دوزینگ» با توجه به نیاز صنعت در شرکت به تولید می‌رسد.

وی گفت: از دیگر تجهیزاتی که در این شرکت به تولید می‌رسد، می‌توان به مانیتور کنترل از راه دور کاربردی در آتش نشانی‌ها اشاره کرد.

وی با بیان اینکه البته که استانداردهای لازم در حوزه ساخت تجهیزات آتش نشانی نیز در کشور به ندرت وجود دارد توانستیم به این حوزه ورود و آزمایشگاهی مرتبط ایجاد کنیم، عنوان کرد: یکی از اهدافی که برای شرکت تعریف شده و همچنان در حال ادامه این روند هستیم، همکاری با مؤسسه ملی استاندارد در راستای تدوین استانداردهای ملی برای محصولات است.

رئیس هیئت‌مدیره این شرکت دانش‌بنیان اظهار کرد: برای تحقق استانداردهای ملی تجهیزات آتش‌نشانی به آزمایشگاه‌های مجهزی در این رابطه نیاز داریم تا بتواند استانداردهای لازم برای محصولات را اجرا و به‌صورت عملیاتی پیاده‌سازی کند.

فعال حوزه فناور با بیان اینکه در راستای تولید تجهیزات آتش‌نشانی آزمایشگاه‌های خاص وجود نداشت و یا بسیار محدود بود، اظهار کرد: ما در این شرکت دانش‌بنیان اقدام به راه‌اندازی آزمایشگاه بسیار مجهز با هدف‌گذاری تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی کردیم.

به گفته امامی، اکنون برای چندین محصول به‌طور کامل بر اساس استانداردهای ملی و حتی بین‌المللی می‌توانیم محصولات را تست و مورد ارزیابی قرار دهیم.

به گفته وی، در راستای تحقق این هدف مجوزهای لازم را برای آزمایشگاه اخذ کردیم و درحال حاضر به عنوان آزمایشگاه همکار مؤسسه استاندارد فعالیت می کنیم. همچنین گواهینامه ISO-17025 از مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران (NACI) را همواره دریافت کردیم.

گفتگو: حسین عقابی

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته