دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

آغاز اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌و‌کار‌های شهر قزوین

آغاز اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌و‌کار‌های شهر قزوین
توافق‌نامه پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌و‌کارها در شهر قزوین در جریان سفر استانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، میان شهردار و مجری این طرح امضا شد.
کد خبر : 866248
به گزارش گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری علم و فناوری آنا، در جریان سفر استانی عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حضور مهدی روحانی‌ نژاد، معاون راهبردی و توسعه بازار رگولاتوری، توافق‌نامه پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌و‌کارها در شهر قزوین همزمان با هفته گرامیداشت دولت، میان شهردار و مجری این طرح امضا شد.
 
روحانی نژاد معاون رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که به نمایندگی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این مراسم حضور داشت، گفت: در جریان حضور وزیر ارتباطات در شهر قزوین ابتدا یکی از مدارس این شهر به فیبرنوری متصل شد که سرعت به ثبت رسیده بالاتر از ۹۰۰ مگابیت برثانیه بود.
 
وی با اشاره به امضای توافق‌نامه اجرای پروژه فیبرنوری منازل و کسب‌وکارهای شهر قزوین میان شهرداری و مجری این طرح افزود: بر اساس این توافق‌نامه شهرداری قزوین تفاهم کرد تا بر اساس تعرفه مصوب کمیسیون مجوز حفاری را برای شرکت شاتل به‌عنوان مجری این طرح صادر کند. شرکت شاتل هم موظف شد تا برای ایجاد پوشش در کل شهر قزوین اقدام به احداث ۱۵۰ کیلومتر فیبرنوری در این شهر کند.
 
روحانی نژاد با بیان اینکه شاتل موظف است تا پایان سال ۱۴۰۳ کل شهر قزوین را تحت پوشش قرار دهد، تصریح کرد: البته این شرکت اعلام کرده که در صورت صدور به موقع مجوزها و همکاری شهرداری، می‌تواند تا پایان امسال تمام شهر قزوین را تحت پوشش فیبرنوری قرار دهد.
 
معاون رگولاتوری با اشاره بر اهمیت همکاری مدیریت شهری در پیشبرد پروژه تاکید کرد: اگر شهرداری دیگر شهرها مثل قزوین همکاری کنند، اپراتورها می‌توانند کار خود را با سرعت انجام دهند تا مردم آن شهر زودتر بتوانند از خدمات پرسرعت فیبرنوری بهره‌مند شوند و ایجاد شهر هوشمند نیز برای شهرداری‌ها امکان‌پذیر می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر