دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
رئیس سازمان فناوری اطلاعات؛

دولت الکترونیک نشانگر عملکرد خوب دولت در خدمت‌رسانی به مردم است

دولت الکترونیک نشانگر عملکرد خوب دولت در خدمت‌رسانی به مردم است
محمد خوانساری گفت:خط عمل دولت الکترونیکی، نشان از عملکرد خوب دولت در خدمات رسانی به مردم دارد و هیچ ارتباطی با مواردی از سند ۲۰۳۰ که جمهوری اسلامی از آن تحفظ دارد، ندارد.
کد خبر : 851788

به گزارش خبرنگار ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمد خوانساری، معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در پاسخ به یکی از کاربران در یک پیام‌رسان بومی در خصوص کسب جایزه اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی WSIS برای پروژه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ایران گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر اساس منافع ملی نسبت به معرفی یکی از دستاوردهای خود در سطح بین‌الملل اقدام کرده است که به نوبه خود موجب ارائه چهره‌ای واقعی از خدمات دولت به مردم در عرصه جهانی، علی رغم تبلیغات گسترده دشمنان این مرز و بوم می‌شود.

خوانساری در ادامه افزود: نکته‌ دیگر اینکه ما بر اساس مصوبات مجلس و برنامه‌های دولت و یک راهبرد ملی و برخاسته از ارزش‌های ملی و دینی خودمان اقدام می‌کنیم و در واقع اگر مشابهتی هست نشأت گرفته از دستور کارهای خارجی نیست بلکه کالا بومی است. ماهیت فنی خط عملی که ایران در آن برنده این جایزه شده با موضوعاتی که شما مطرح کردید، متفاوت است. خط عمل دولت الکترونیکی، نشان از عملکرد خوب دولت در خدمات رسانی به مردم دارد و هیچ ارتباطی با مواردی از سند مورد اشاره که جمهوری اسلامی از آن تحفظ دارد، ندارد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات تصریح کرد: موضوع اینکه مردم از طریق یک پنجره بتوانند خدمات خودشان از دولت را به عنوان یک سکو به سادگی، آسانی، با سرعت و کیفیت و در یک نقطه تماس، دریافت کنند، در واقع از مفاهیم پایه فضای مجازی است که تکثر در فضای فیزیکی را به وحدت در فضای مجازی تبدیل می‌کند.

معاون وزیرخاطرنشان کرد:اگر علاقه مند هستید که از مبانی دولت به عنوان سکو مطلع شوید توصیه می‌کنم به مقاله علمی https://journals.ut.ac.ir/article_79472_03e25ccb10807b17641289878a97384e.pdf مراجعه کنید.

انتهای پیام/

ارسال نظر